beach birds calm clouds

איך דקל ננסי עוזר לצמיחת השיער ונלחם בנשירת השיער?

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

דקל ננסי – כשמו כן הוא – הוא עץ דקל קטן שמקורו בארצות הברית. אף שהוא נחשב לאחד הצמחים היעילים בהפחתת נשירת השיער, אין כיום מספיק מחקר מדעי המגבה טענה זו. המצדדים בשימוש בדקל ננסי טוענים כי בדומה לפרופסיה – אולם ללא תופעות הלוואי הרבות שלה – הדקל הננסי חוסם את האנזים 5-אלפא-רדוקטאז, אשר מסייע בהמרת הטסטוסטרון ל-DHT, ובכך תורם לעצירה בנשירת השיער.

אכן נערכו בעבר כמה מחקרים שביקשו לבחון את השפעתו של הדקל הננסי על נשירת השיער, אולם הם היו קטנים או זניחים, או לא בידדו את הדקל הננסי מיתר המשתנים במחקר. עם זאת, המחקרים הציעו כי קיים קשר בין צריכה של דקל ננסי לתופעת ההתקרחות – בעיקר התקרחות גברית טיפוסית, המושפעת מפעילותו של האנזים 5-אלפא-רדוקטאז.

מתח ותזונה לקויה יכולים גם הם לתרום לנשירת שיער.
מתח ותזונה לקויה יכולים גם הם לתרום לנשירת שיער.

במחקר שביקש להשוות בין השפעתו של דקל ננסי לבין השפעת הפינסטריד על צמיחת השיער, נמצא כי המטופלים שנטלו פינסטריד חוו שיפור בנשירת השיער שלהם הגדול פי 2 מהשיפור שחוו הנבדקים שצרכו דקל ננסי. עם זאת, אין זה אומר שיש להתייחס בביטול להשפעתו של הדקל הננסי – שגם אם היא פחותה מהשפעת הפינסטריד, היא עודנה קיימת והודגמה במחקר. למעשה, המחקר הוכיח כי הדקל הננסי אכן משפיע על נשירת השיער, גם אם הוא לא עוצר לגמרי את תהליכי ההתקרחות.

מאחר שהמחקר המדעי טרם מצא הוכחות חד-משמעיות להשפעת הדקל הננסי על השיער, אין כיום מינון מומלץ לצריכה שלו. עם זאת, מומחים שחקרו את הדקל הננסי ממליצים על צריכה של טבליות במינון של 160 מ”ג פעמיים ביום – זהו המינון שבו הם השתמשו למחקר הקליני שלהם. מלבד זאת, תוכלו למצוא את הדקל הננסי כתמציות נוזליות שאפשר להוסיף למשקאות, או כפירות יבשים, שאפשר פשוט לאכול. כמו כן, אפשר למצוא את הדקל הננסי גם בתכשירים קוסמטיים כמו שמפו וסבון.

ישנם מגוון טיפולים זמינים לנשירת שיער, כולל תרופות, ניתוחי השתלת שיער ושינויים באורח החיים
ישנם מגוון טיפולים זמינים לנשירת שיער, כולל תרופות, ניתוחי השתלת שיער ושינויים באורח החיים

בשל המחקר המוגבל, גם המידע על תופעות הלוואי איננו מספק. ואולם, כמה מטופלים דיווחו בעבר על כאבי בטן בעקבות נטילת דקל ננסי, ולכן עליכם להיות ערים לתגובה הגופנית שלכם לאחר נטילת התוסף. כמו כן, הדקל הננסי מכיל טאנינים – פולימרים פנולים אשר מקשים על ספיגת הברזל בגוף – ומומלץ לא לצרוך אותו במהלך היריון או במקביל להנקה. כך או כך, חשוב לזכור כי הדקל הננסי לא יתחיל לפעול מיידית – המחקרים שבחנו אותו נמשכו לפחות חצי שנה, ולכן תיאלצו להתאזר בסבלנות לפני שתראו תוצאות בפועל.

לסיכום, המחקר המדעי על הדקל הננסי לוקה בחסר, ונראה כי גם התוצאות החיוביות שהתקבלו בחלק מן המחקרים הופרכו במחקרים אחרים. אם בכל זאת תרצו לנסות ולנצל את סגולותיו הרפואיות של הדקל הננסי, זכרו לעשות זאת לאחר התייעצות עם רופא ותוך שילוב הטיפול במערך רחב של טיפולים למניעת התקרחות – צריכה של הדקל הננסי לבדו בוודאי לא תפתור את הבעיה. כמו כן, הפסיקו לצרוך את התוסף אם תבחינו בתופעות לוואי חמורות. 

אולי יעניין אתכם גם המאמרים הבאים:
השתלת שיער בישראל או בטורקיה – מה עדיף?
השתלת שיער בשיטת DHI או FUE – מה עדיף?
אזור תורם של השתלת שיער
כל מה שצריך לדעת לפני שסוגרים השתלת שיער
השתלת שיער – האם זה כואב?

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים על השתלת שיער

לקוחות ממליצים

רגע, רגע ,רגע! לפני שאתם הולכים אנחנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו שיעזרו לכם להבין כמה החלום שלכם קרוב!

השאר\י את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם

דילוג לתוכן