marco d emilia UHCsTw unsplash scaled

הדמיית שיער – האם זה הפתרון שלך להתקרחות?

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

ייתכן שכבר שמעתם על “איפור קבוע” – אותה טכניקה קוסמטית שבמסגרתה פיגמנטים מוחדרים לעור ונשארים עליו למשך כמה שנים. בדומה לכך, הדמיית שיער, או מיקרופיגמנטציה לקרקפת (SMP), היא טיפול שבמסגרתו מוחדרים פיגמנטים לאזורים מקריחים בקרקפת באופן המדמה את זקיקי השיער. בעוד אצל גברים נהוג ליצור הדמיה של שיער מגולח, אצל נשים, אשר סובלות מצורות שונות של נשירת שיער, נהוג לטשטש את ההבדל שבין השיער לבין צבע הקרקפת.

עם זאת, בשונה מאיפור קבוע, לדוגמה, קיעקוע גבות, שבו מתבצע בדרך כלל שימוש במכשירים עדינים יותר, הדמיית שיער מתבצעת באמצעות מכשירי קיעקוע, שכן עור הקרקפת קשה יותר מעור הפנים. מטרתה של הדמיית השיער היא יצירת אשליה של שיער באמצעות קיעקוע נקודות קטנות ומרובדות בגוונים שונים של צבע, המדמות את זקיקי השיער בקרקפת. הטכניקה הזו מעניקה מראה של עומק טבעי ושל שיער שופע. בשל הדהייה הטבעית של הפיגמנט, ובמטרה ליצור מראה טבעי ככל האפשר וטשטוש בין הדמיית השיער לשיער הטבעי, במהלך הטיפול נעשה שימוש בגוונים שונים.

אם תבחרו לבצע הדמיית שיער, שימו לב כי ישנה חשיבות רבה לקליניקה שבה תבצעו את הטיפול. רק מטפל מנוסה, מיומן ובעל הכשרה מתאימה יבצע את הטיפול באופן הטוב ביותר – אולם ישנם מטפלים רבים המציעים את הטיפול, ולכן מומלץ מאוד לערוך סקר שוק ולמצוא את המטפל המומחה והמתאים ביותר לביצוע התהליך. זכרו, מדובר בקיעקוע הקרקפת שלכם, וביצוע חובבני של הדמיית השיער עלול להשאיר אתכם במשך שנים עם תוצאה שלא תהיו מרוצים ממנה.

לפני ביצוע הדמיית השיער, תפגשו את המטפל לפגישת ייעוץ. במהלך הפגישה, המטפל יבדוק את הקרקפת שלכם, יכין אתכם לטיפול, יסביר כיצד עליכם להתכונן אליו וישוחח איתכם על הצרכים והציפיות שלכם מהטיפול. בפגישה זו ייקבע האופן שבו תבוצע הדמיית השיער בפועל – באילו חלקים בקרקפת, איזה קו שיער ישורטט עליכם וכמה מפגשים יידרשו לביצוע הטיפול. חשוב לציין שאם אתם סובלים מאקנה, מפסוריאזיס או מבעיות עור שונות, מומלץ לשתף בכך את המטפל. כמו כן, במצבי התפרצות לא כדאי לבצע את הדמיית השיער.

לאחר שכל הפרטים נידונו ואתם מוכנים לביצוע הטיפול, תגיעו לפגישה הראשונה במסגרת ביצוע הדמיית השיער. בדרך כלל, התהליך כולו נמשך לאורך שלושה מפגשים. לעתים, המטפל ימרח על הקרקפת שלכם משחה מאלחשת – לאו דווקא מפני שמדובר בתהליך מכאיב, אלא מפני שעשויה להיווצר תחושה של חוסר נוחות במהלך הטיפול.

הדמיית השיער מתבצעת בפועל באמצעות החדרת מחטים עם פיגמנט בצבע השיער ויצירת משטחים של נקודות זעירות, המשוות מראה טבעי של שיער מלא. מאחר שמדובר בקיעקוע הנקודות, כלומר בפציעת העור ובהחדרת הפיגמנט, הדמיית השיער כרוכה בתהליך החלמה הדומה לזה של החלמת קעקוע. תהליך זה כולל הגלדה של הפצע, קילופו ונשירה של כמות מסוימת של הפיגמנט. בשל כך, ומשום שהדמיית השיער היא תהליך של ריבוד של גוונים ליצירת מראה טבעי, נדרשים כמה מפגשים לביצוע הדמיית שיער מלאה, שתחזיק מעמד לטווח ארוך.

כל פגישה של מיקרופיגמנטציה נמשכת כמה שעות, בדרך כלל 4-5 שעות, ונהוג להמתין כמה שבועות בין פגישה לפגישה. שימו לי כי מומלץ להתקלח לפני כל פגישה, שכן לא תוכלו להרטיב את הקרקפת במשך ארבעה ימים לאחריה. בתום ארבעת הימים תוכלו להתחיל להשתמש במשחות המעשירות את העור בלחות. בין פגישה לפגישה רצוי לא להתרחץ בים או בבריכה, לא להשתמש בסאונה, לא להתאמן או להתאמץ יותר מדי כדי למנוע הזעה מאסיבית, וכן מומלץ לחבוש כובע ולהימנע מחשיפה ישירה לשמש בימים שלאחר ביצוע הדמיית השיער. הנחיות מפורטות תקבלו מהמטפל ובהתחשב בהיקף של הדמיית השיער שלכם.

כאמור, אף שהדמיית השיער נחשבת טיפול ארוך-טווח ואמורה להחזיק מעמד על ראשכם 4-6 שנים, יש לזכור שתוך כמה שנים הקעקוע ידהה בשל חידוש התאים הטבעי של הגוף. לאחר הדהייה, נהוג לבצע טיפול נוסף ולרענן את הפיגמנטים שדהו או נמחקו.
*אולי יעניין אתכם לקרוא אודות השתלת שיער – פתרון לטווח רחוק*

מבחינה טכנית, הדמיית שיער היא לא בדיוק קעקוע – שכן דיו קעקועים מוחדר לשכבה הרבה יותר עמוקה של העור. עם זאת, היא עלולה לגרום לתופעות לוואי הדומות לאלה שלהן גורמים קעקועים, כמו אדמומיות, עקצוץ או תחושה של עור מגורה, אולם אלה תופעות זניחות אשר חולפות מעצמן תוך זמן קצר. תופעות לוואי מורכבות ונדירות יותר קשורות לאלרגיה לרכיבים מסוימים של הפיגמנט.

לסיכום, הדמיית שיער נחשבת לאחד מהטיפולים היעילים להתמודדות עם בעיות של התקרחות ונשירת שיער. בעשרות השנים האחרונות היא נעשית יותר ויותר פופולרית – בקרב גברים וכן בקרב נשים (השתלת שיער לנשים בטורקיה) – והיא נתפסת כטכניקה אסתטית בטוחה יחסית.

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים על השתלת שיער

לקוחות ממליצים

רגע, רגע ,רגע! לפני שאתם הולכים אנחנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו שיעזרו לכם להבין כמה החלום שלכם קרוב!

השאר\י את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם

דילוג לתוכן