השתלת שיער - זקיקים מהזקן

הכל על השיער הגברי

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

מהו למעשה שיער ומאין הוא מגיע?

אולי אתם חושבים שאתם יודעים מהו השיער ומאיפה הוא מגיע אך זה הזמן להסבר מקיף על מקורו, הרכבו ומטרתו, כך תוכלו להבין מדוע השתלת שיער היא תהליך נפוץ וחשוב. השיער הוא סוג של חלבון שנקרא קרטין והוא מורכב ממספר מינרלים כמו למשל אבץ, צורן, ברזל וכלור. בנוף, הוא מורכב מוויטמינים מסוימים כמו למשל ויטמין A וויטמין B, והוא מזכיר מאוד במבנה שלו את הציפורניים והקרניים מעולם הטבע ואף פרסות אצל בהמות. השיער מופיע אך ורק אצל יונקים והוא יכול להופיע גם בדמות פרווה, שמוכרת כמובן בטבע בצורה נפוצה הרבה יותר. השיער או הפרווה שונים מאוד מחיה לחיה וכך גם התפקידים שלהם, חשיבותם, צורתו, אורכו ואף שינויים מבניים שמשפיעים על החוזק, מחזור השערה ועוד. הוא צומח מזקיקי השערה שנמצאים בשכבת הדרמיס.

מהם תפקידי השיער?

לשיער יש מגוון רחב של תפקידים אולם בימינו בגוף האדם תפקידו הם הפכו להיות מזעריים יותר, ועל כך נרחיב בהמשך. המטרות שבגינן התפתח השיער מלכתחילה הן הגנה מפני קרינת השמש בעיקר באזורים רגישים, עזרה בבידוד חום בעיקר בעת הסתמרות השיער על ידי אגירת אוויר בין זקיקי השערה לעור, ריכוך חבלות ומניעת דימומים ועוד. יש לשיער גם תפקיד חשוב בנידוף זיעה והגנה מפני מזהמים ועצמים זרים בעיקר במקומות רגישים יותר בהם יש בלוטות לימפה כמו למשל בית השחי והערווה. עם זאת, משמעות גדולה מאוד היא באסתטיקה ולא רק אצל בני האדם אלא גם בעולם החי. למרות שרוב התפקידים של השיער אינם רלוונטיים כיום לבני אדם, כמו למשל מניעת איבוד חום די שולית כמו גם הגנה מינימלית מפני פגיעות, התפקיד האסתטי ובכך החברתי משמעותיים במיוחד.

המשמעות האמיתית של השיער בימינו

המשמעות של השיער גם בקרב נשים וגם בקרב גברים אדירת ממדים ולעתים קשה להבין אותה עד אשר מתחילים לאבד אותו. השיער הוא אחד מהפרמטרים החשובים ביותר לדעת נשים וגברים כסמל נשי, כאשר גם גברים רבים מעוניינים בשיער שופע ללא קרחות כסטטוס חברתי לאידיאל היופי. השיער תורם לביטחון העצמי, לדימוי העצמי וכך גם להערכה מהסביבה. כמובן שיש אנשים רבים שמסתדרים יפה מאוד גם ללא שיער כלל, ביניהם אנשים מפורסמים ומצליחים, אך בכל זאת כמעט ולא קיים גבר שהיה מעדיף להיות קירח מאשר עם פלומת שיער מהודרת. חוסר בשיער יכול לפגוע מאוד באספקטים רבים, חלקם נשמעים משניים כמו זוגיות, אך גם אלו משמעותיים מאוד.

אז למה השיער נושר ומה גורם לתהליך?

אחרי שהרחבנו על המטרות והתפקידים של השיער, נשאלת שאלת השאלות: למה אנו בכלל מאבדים אותו? כמו שניתן להבין, רוב התפקידים של השיער כיום אינם חשובים להישרדות ואת האבולוציה לא כל כך מעניין הדימוי העצמי של הפרט בטבע. לכן תופעות נשירה והתקרחות הפכו להיות נפוצות מאוד וכנראה שהמגמה רק תמשיך ותעלה עם התקדמות ההיסטוריה. התאים שמהם צומחות השערות, כלומר זקיקי השערה, מזדקנים עם הזמן ומתבלים. בסופו של דבר מחזור השערה הופך להיות קצר יותר עד אשר השיער מפסיק לצמוח. התהליך הזה יכול להיות מושפע מגנטיקה אך גם מתכשירים רבים שבהם לא כדאי להשתמש באופן אינטנסיבי על גבי הקרקפת מה שיכול להגביר את הפגיעה בהם. כמו כן חומרים כימיים, קרינה, לחץ פיזי רב על השיער או תזונה משפיעים גם הם.

מה ההבדל בין נשירת שיער להתקרחות?

לא מעט אנשים לא יודעים להבין בין שתי התופעות הנפוצות הללו אך ההבחנה הזו חשובה במיוחד. נשירה היא התהליך הנפוץ יותר וכך גם למעשה התהליך הפחות בעייתי. נשירת שיער היא תופעה שמוגדרת כניתוק של השערה מזקיק השערה כך שהיא למעשה אינה חלק מהקרקפת. כאשר אתם מסתרקים אתם מאבדים שערות רבות אפילו בלי לשים לב כאשר אצל נשים הנשירה הרבה יותר נפוצה. עם זאת, בתהליך הנשירה השיער חוזר לצמוח ולכן אין מקום רב לדאגה. לעומת זאת בתהליך ההתקרחות, שנפוץ הרבה יותר אצל גברים, השיער לא חוזר לצמוח. לאחר התקרחות בקרקפת אין כל תקווה לצמיחה חוזרת של השיער, זה תהליך חד סטרי אלא אם עוברים טיפול מתאים.

מה הפתרון לבעיית ההתקרחות בקרב גברים?

אין ספק שהרגע שבו גבר מבין שהוא מתחיל להקריח הוא אחד הרגעים הקשים ביותר שבו הוא עובר ממצב של הכחשה למצב של השלמה עם המציאות החדשה. זה לא כל כך פשוט כיוון שבין שני השלבים הללו יש עוד שלבים של כעס, דכדוך ולעתים אף דיכאון. למזלכם, אם זה קרה לכם אתם לא צריכים להיות כל כך מודאגים הרי שיש בשנת 2020 טיפולים חדשניים במיוחד שיכולים לעזור לכם לקבל את השיער בחזרה. יש מגוון רחב של טיפולים שמתאימים כמעט לכל אחד, כאשר חלקם יכולים להיות שמרניים ואיטיים יותר וחלקם יותר יקרים אך גם יותר יעילים. מלבד טיפולים טבעיים כמו מעבר לתזונה נכונה יותר, הורדת המתח הנפשי ותרופות, יש גם טיפול השתלת שיער.

האם יש טיפול דפיניטיבי לבעיית ההתקרחות?
יש רק טיפול דפיניטיבי אחד לבעיית ההתקרחות והוא ניתוח השתלת שיער. השתלת שיער היא אחת הפרוצדורות היעילות ביותר וגברים רבים, בעיקר בישראל, מקבלים למעשה חיים חדשים אחריה. השתלת שיער היא תהליך מוחלט שלאחריו השיער ממשיך לצמוח כרגיל, ולאחר תהליך החלמה שאורך מספר חודשים ניתן לבצע עם השיער החדשה כל דבר, החל מסירוק, חפיפה ועד לעיצובו כפי שרוצים. טיפול זה אמנם מכיל חסרונות מסוימים כמו למשל המחיר היקר שלו ביחס לאחרים, משך התהליך שאורך כמה שעות טובות וגם החלמה שתיקח מספר חודשים, אך מי שרוצה לקבל שיער מרשים וצעיר חייב לבחור באפשרות הזו שתחזיר לו את השיער לקרקפת ואת החיוך לפנים.

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים על השתלת שיער

לקוחות ממליצים

רגע, רגע ,רגע! לפני שאתם הולכים אנחנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו שיעזרו לכם להבין כמה החלום שלכם קרוב!

השאר\י את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם

דילוג לתוכן