man wearing orange headdress

השתלת זקן – כל מה שצריך לדעת

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

על השתלת שיער בוודאי יצא לכם לשמוע אך ייתכן כי השתלת זקן תהיה חדשה עבורכם. אם אתם חולמים על מראה חדש עשיר בשיער, ולאו דווקא בראשכם אלא על פניכם, השתלת זקן יכולה להביא לשינוי המיוחל. במאמר הבא נדבר על השתלת זקן בהרחבה, למי היא נחוצה וכיצד היא מתבצעת.

מהי השתלת זקן?

השתלת זקן היא אחד מהטיפולים האסתטיים שהולכים וצוברים תאוצה עם השנים. השתלת שיער נפוצה מאוד בכל רחבי העולם והיא כבר אינה טיפול חדש, אך השתלת זקן עוד נמצאת בשלבי הכניסה לתודעת הציבור וכיום גם הישראלים נחשפים אליה ומיישמים אותה לקבלת המראה המושלם. השתלת זקן היא הלכה למעשה אותה פעולה בדיוק כמו השתלת שיער רק שאת זקיקי השערה משתילים באזור הפנים, היכן שממוקם הזקן באופן טבעי או במקרים מסוימים אמור להיות ממוקם, ולא על הקרקפת. יש אמנם הבדלים בין שני הטיפולים מלבד מיקום ההשתלה אך אלו יהיו מינוריים.

מדוע יש צורך בהשתלת זקן?

השתלת זקן נחשבת לאחת מהפרוצדורות המבוקשות ביותר כיום בעיקר במדינות מערביות בעיקר בגלל שהמראה המזוקן נחשב לגברי יותר, ואף לסמל הגבריות. כשם שניתוח הגדלת חזה הגיע למעמדו הפופולרי בשל תפיסתו של החזה כסמל נשי, כך גם מראה מזוקן ולרוב גם ‘בוגר’ יותר הפך להיות משאת נפשם של גברים רבים, בעיקר גברים שלא מרוצים מהמראה הנוכחי שלהם ללא זקן כלל. זקן עבות וצפוף יכול לשנות מקצה לקצה את מראה הגבר, לשנות את צורת הפנים ואף ‘להרזות’ אותם. השתלת זקן יכולה גם לבגר את המטופל בכמה שנים מה שיכול להישמע לחלק כדבר שלילי, אך מבוקש על ידי גברים רבים בעלי ‘בייבי פייס’, מה שלא נתפס כנאה בעיניהם לפי מראה המאצ’ו האידיאלי.

השתלת זקן היא הליך כירורגי הכולל השתלת זקיקי שיער לאזור הזקן.
השתלת זקן היא הליך כירורגי הכולל השתלת זקיקי שיער לאזור הזקן.

 

למי השתלת זקן יכולה להתאים?

   

   • השתלת זקן יכולה להתאים לגברים רבים שהמשותף להם הוא חוסר סיפוק ממראה הזקן הנוכחי שלהם. יכול להיות שהזקן לא צומח כמעט בכלל, יכול להיות שהוא דליל מאוד ויכול להיות שזו הצורה שלו וכן הלאה. כמובן שהדבר נתון לשיקול דעתו של כל גבר וגבר הרי שאין אידיאל יופי מוחלט אחד, ולכן גם ההשתלות בעצמן יכולות להיות בעלות מטרות ותוצאות שונות ממקרה למקרה.

   • השתלות זקן יכולות להיות מעולות גם לטרנסג’נדרים שעברו ניתוח לשינוי מין לגבר. שלא כמו פאות שיער גברי שניתן לחבוש ללא בעיה או תסרוקות גבריות, שיער פנים לא יצמח ללא נוכחות טסטוסטרון מספק בדם. יש אמנם טיפולים הורמונליים שיכולים לסייע לצמיחת זקן אך השתלת זקן תהיה פתרון מהיר ודפיניטיבי לבעיה זו. חוסר בטסטוסטרון באופן כללי יכול לפגוע צמיחת זקן גם אצל גברים מה שמהווה סיבה להשתלה בפני עצמה.

   • סיבה נוספת להשתלת זקן היא הרס של רקמות הפנים שמונעות מהזקן לצמוח. כדי שהשיער יצמח יש צורך ברקמות חיות ובריאות. רקמות אלו יכולות להיהרס עקב תאונה או כוויה, כך שהשיער יפסיק לצמוח. כשם שהשתלת שיער עוזרת במקרים אלו, גם השתלת שיער פנים יכולה להיות פתרון אסתטי מהיר ומספק. השתלת זקן יכולה לשפר את המראה גם אם מדובר בהשלמות שיער בין אם מדובר באובדן שיער בעקבות תאונות שונות ובין אם הקרחות נוצרו באופן טבעי.

  יש צורך לבצע בדיקה מקדימה

  אחרי שלב ההתעניינות הראשונית בטיפול השתלת זקן, יש צורך להגיע לבדיקה אצל רופא. כמובן שיש צורך לבצע סקר שוק מקיף ומעמיק כדי להגיע למרפאות הטובות ביותר, שעל אופן ביצועו נפרט בהמשך, אך יש לזכור כי ייעוץ מקדים חיוני לתהליך בטוח ונכון. הבדיקה לרוב תסתיים בתוצאה חיובית כיוון שהתוויות נגד והגבלות על ביצוע ההשתלה נדירות מאוד. בדרך כלל הבדיקה תהיה בתשלום והמחיר יירד ממחיר ההשתלה עצמה אם המטופל יחליט לעבור את ההשתלה במרפאה לאחר מכן.

  ההליך משמש בדרך כלל לטיפול בזקנים דלים או דלים, או ליצירת זקן מלא ומוגדר יותר.
  ההליך משמש בדרך כלל לטיפול בזקנים דלים או דלים, או ליצירת זקן מלא ומוגדר יותר.

   

  באלו טכנולוגיות משתמשים להשתלת זקן?

  בתחום השתלות השיער ישנן שתי שיטות נפוצות: FUE ו-DHI. שיטת FUE ששמה המלא הוא follicular unit extraction מתבססת על לקיחת זקיקי שערה ממקומות עשירים בשיער דוגמת העורף והשתלתם במקומות מחוסרי שיער, במקרה זה הזקן. Direct hair implantation או בקיצור DHI היא שיטה בה הרופאים נוטלים את זקיקי השערה בלי לפגוע ברקמה הבריאה באמצעות כלי מיוחד דמוי עט. בחירת השיטה משתנה בהתאם למצב המטופל, העדפת הרופא וכן הלאה.
  (השתלת שיער בשיטת DHI או FUE – מה עדיף?)

  האם יש צורך בהרדמה בעת ההשתלה?

  כל השתלת שיער וכיוצא בזה גם השתלת זקן, חייבת להתבצע בהרדמה. מטרת ההרדמה אינה רק למנוע כאבים עזים מהמטופל אלא גם לספק לרופא תנאים נוחים יותר להשתלה, הרי מדובר בעבודה עדינה במיוחד שמחייבת דיוק מירבי מה שלא מאפשר תזוזות פתאומיות של המטופל. ההרדמה תהיה מקומית בלבד, אין צורך בהרדמה כללית כיוון שההתעסקות תהיה רק באזור הפנים והקרקפת, מה גם שהרדמה מלאה יקרה ומסוכנת יותר ודורשת השגחה קפדנית של רופא מרדים. ההרדמה אמנם לא תהיה נעימה אך רחוקה מלהיות בלתי נסבלת, כאשר חומר ההרדמה יוזרק לאזור בהדרגה והפעולה תהיה כדקה אחת בלבד מהטיפול כולו.

  האם יש סיכוי לדחיית זקיקי השערה?

  דחיית זקיקי השערה שמושתלים בזקן נדירה מאוד כיוון שמדובר בזקיקי שערה שנלקחו מהמטופל בעצמו. זקיקי השערה נלקחים מאזוריים פוריים בשיער, בדרך כלל מהחלק האחורי של הראש, ולכן הם נקלטים בעור הפנים תוך מספר חודשים. לא רק שהשתלת זקן לא נדחית על ידי הגוף אלא ניתן להתייחס לזקן החדש כמו אל זקן טבעי לחלוטין כולל יכולת לעצב אותו ואף לגלח אותו כך שהשיער יצמח מחדש. כמובן שכל הפעולות הללו אפשריות רק לאחר זמן החלמה שבו הזקיקים צריכים להיקלט.

  זקיקי שיער נקצרים בדרך כלל מהקרקפת או מאזורים אחרים בגוף באמצעות טכניקה מיוחדת.
  זקיקי שיער נקצרים בדרך כלל מהקרקפת או מאזורים אחרים בגוף באמצעות טכניקה מיוחדת.

   

  ההחלמה חשובה לא פחות מההשתלה

  כמו השתלת שיער, גם השתלת זקן היא לא פרוצדורה שנגמרת לאחר סיום עבודת הרופא אלא בפועל נמשכת חודשים רבים לאחר מכן. גם לאחר עבודה יסודית ומקצועית של הרופא המשתיל, עיקר הצלחת ההשתלה תלויה בהחלמה שאחריה. ההחלמה לא תהיה פשוטה ונמשכת מספר חודשים אך נהיית פשוטה יותר עם הזמן. אחר הטיפול יש צורך לחבוש תחבושת מיוחדת על אזור ההשתלה ומספר ימים לאחר מכן לא ניתן לגעת בזקן, לא לשטוף אותו ולמעשה לא לסכן אותו בשום צורה. בשבועות ובחודשים שלאחר מכן האיסורים קטנים משמעותית אך עדיין יש להקפיד עליהם ואף להגיע לבקרה אצל הרופא.
  לקריאת מאמר מפורט אודות תהליך ההחלמה לחצו כאן.

  אלו טיפולים משלימים נחוצים אחרי ההשתלה?

  אחרי השתלת זקן מומלץ לעבור טיפול platelet rich plasma או בקיצור PRP. במהלך הטיפול נדגם דמו של המטופל ולאחר מכן הוא מוכנס לצנטריפוגה. הצנטריפוגה, שמסתובבת במהירות, יוצרת משקעים ולמעשה מפרידה בין החלקים השונים של הדם. באופן זה ניתן לראות את הרכב הדם בקלות, כולל שכבת הפלסמה שהיא החשובה לטיפול זה. הפלסמה נשאבת מהמבחנה ומוזרקת אל אזור ההשתלה וטסיות הדם שבתוכה משפרים את החלמת האזור. טיפול זה מומלץ כיום על ידי רוב הרופאים וממקסם את תוצאות ההשתלה. טיפול זה בטוח לחלוטין כיוון שמדובר על דמו של המטופל והוא גם מהיר למדי.

  היכן ניתן לעבור השתלת זקן?

  את השתלת הזקן ניתן לעבור במרפאות מוסמכות בלבד. השתלת זקן לרוב תתבצע באותן המרפאות שמציעות השתלות שיער לנשים ולגברים כיוון שמדובר על אותן הטכנולוגיות ואותם הרופאים. השתלת זקן ניתן לעבור גם בארץ וגם בחו”ל, כאשר היתרון הגדול של מעבר הפרוצדורה בחו”ל הוא העניין הכספי. מדינות רבות כמו קפריסין וטורקיה מספקות אפשרויות זולות למדי להשתלות זקן, כאשר טורקיה היא היעד הפופולרי ביותר בשל יתרונותיה הרבים. חשוב לזכור כי המחיר הוא אמנם פרמטר משמעותי בבחירת המרפאה אך אינו החשוב ביותר, שכן הצלחת התהליך טמונה במקצועיות ובניסיון.

  מקצועיות וניסיון הרופא – הפרמטרים החשובים

  בסופו של דבר השתלת זקן, יקרה ככל שתהיה, מתבצעת ברוב המקרים פעם אחת בלבד. כמובן שיש אפשרות שההשתלה לא תעבור בצורה מוצלחת במאה אחוזים ותידרש השתלה חוזרת, אך מקרים אלו נדירים בעיקר כאשר בוחרים ברופא מומחה ומנוסה שביצע את ההשתלה פעמים רבות בעבר. מקצועיות הרופא נמדדת לפי פרמטרים רבים כמו השיטה שבה הוא מבצע את התהליך, הטכניקה הפרטנית שלו וכן הלאה, אך בעיקר לפי הניסיון שלו. לכן אין מנוס מקשירת המקצועיות והניסיון של הרופא המנתח זה בזה, כיוון ששנות ותק רבות בתחום משפרות את ההשתלה ומונעות סיכוי לטעויות.

  לאחר ההשתלה, זקיקי השיער שהושתלו זה עתה יתחילו לצמוח תוך מספר חודשים.
  לאחר ההשתלה, זקיקי השיער שהושתלו זה עתה יתחילו לצמוח תוך מספר חודשים.

   

  סקר שוק ובירור תנאי הטיפול

  כדי להבין מיהי המרפאה הטובה והבטוחה ביותר להשתלת זקן יש צורך להשוות בין מספר אפשרויות. לשם כך, יש צורך לבצע סקר שוק נרחב ואת המרפאות שעשו עליכם רושם ראשוני טוב, יש צורך לבדוק יותר לעומק. לצד בדיקת ניסיונו ומקצועיותו של הרופא שעומד בראש המרפאה, זה שמבצע את ההשתלות, יש צורך לבדוק גם את תנאי העסקה ובראשם את האחריות. יש חשיבות רבה למועדים האפשריים להשתלה, מספר ההשתלות שלפי הרופא תצטרכו לעבור ובאופן כללי איכות השירות שניתן למטופל, אך האחריות היא זו שתשרה עליכם ביטחון ותוכיח לכם שאתם נמצאים בידיים טובות.

  כמה עולה בממוצע השתלת זקן?

  השתלת זקן לרוב תעלה בין 10 ועד 25 אלף שקלים. ישנם פרמטרים רבים שמשפיעים על מחיר ההשתלה כמו למשל מספר הזקיקים הנחוצים ליצירת המראה הרצוי על ידי המטופל ובכך גם המראה שהוא מעוניין לקבל ומצב הזקן הנוכחי שלו. כמובן שיש השפעה גם למרפאה עצמה, לניסיונו של הרופא ובאופן כללי גם למדינה בה מתבצעת ההשתלה. המחירים לעיל מתייחסים למרפאות בישראל כאשר במדינות כמו טורקיה המחיר יהיה נמוך בהרבה. 

  מה היתרונות להשתלת זקן בטורקיה?

  אם תבחרו לעבור את ההשתלה בטורקיה תגלו שהמחיר נחתך בחצי. המחיר בטורקיה נע בין 8000 ועד 15 אלף שקלים והגורמים שמשפיעים עליו יהיו זהים, לכן הצעת המחיר שתקבלו תהיה אישית כמו בישראל. מעבר למחיר הנוח להשתלת זקן בטורקיה, לרופאים הטורקיים ניסיון עשיר בהשתלות שיער וזקן ולא סתם טורקיה זכתה לתואר הלא רשמי ‘בירת השתלות השיער העולמית’. ישנן מרפאות רבות בטורקיה שמבצעות השתלות זקן על בסיס יומי וההמלצות על איכות הטיפול ותודעת השירות הגבוהה מצטברות בקצב מסחרר.

  מה היתרונות למעבר התהליך בארץ?

  אין ספק כי טורקיה יכולה לקרוץ לישראלים רבם שמחפשים חווית טיפול שאין שנייה לה, רופאים מנוסים ובעיקר מחיר נמוך יותר, אך יש לזכור שיש לבחירה זו גם חסרונות. לא כל מטופל יכול להרשות לעצמו להיעדר למספר ימים כדי לעבור את הטיפול במדינה זרה ולא כל מטופל ירצה לעבור את הטיפול במקום זר בעודו לבד ואף אינו דובר את השפה.
  מתלבטים אם לעשות השתלת בארץ או בטורקיה? המאמר הזה בשבילכם!

  כיצד נוכל לעבור את התהליך בטורקיה?

  בדרך להגשמת החלום לקבלת זקן עבות יש צורך לפנות לחברות ישראליות שמתווכות בין המרפאות הטורקיות לבין הלקוחות הישראלים. כמובן שאפשר להגיע למרפאות אלו באופן עצמאי אם כי בגלל קשיי השפה, אי ההיכרות עם הרופאים ובאופן כללי אי היכרות עם שוק השתלות השיער, מוטב לבחור בחברה שתסדר עבורכם את כל החבילה. כך לא תצטרכו לבזבז זמן רב על הלוגיסטיקה שמסביב כמו בחירת מלון מומלץ בקרבת המרפאה, הסעות ממנו למרפאה וכמובן גם מנמל התעופה אליו ולהיפך.

  כיצד נבחר את החברה המתאימה?

  אם בחרתם לעבור השתלת זקן בטורקיה עליכם לבצע את סקר השוק לפי החברות הישראליות שפועלות בתחום. יש להתייחס לניסיונן ומקצועיותן כחברות תוך התחשבות בפרמטרים אלו גם בנוגע לרופאים שעמם הן עובדות. בנוסף, יש להתייחס לפרמטרים ‘היבשים’ של העסקה כמו המחיר, המטבע בו תשלמו, הסכם האחריות, המועדים האפשריים, איכות המלון בו תשהו, המלצות מלקוחות קודמים וכל נתון נוסף שחשוב בעיניכם.

  לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

  Facebook
  WhatsApp

  מאמרים נוספים על השתלת שיער

  לקוחות ממליצים

  רגע, רגע ,רגע! לפני שאתם הולכים אנחנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו שיעזרו לכם להבין כמה החלום שלכם קרוב!

  השאר\י את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם

  דילוג לתוכן