השתלת שיער בשיטת DHI או FUE – מה עדיף?

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

נשירת שיער יכולה להיות אחת הבעיות הקשות ביותר שעמן תצטרכו להתמודד בחייכם. יכול להיות שאתם בטוחים שזה לא יקרה לכם וגם כאשר השערות הראשונות מתחילות לנשור יש סיכוי שעוד תהיה בכם תקווה, אך במקום לחכות לנס, כדאי שתתעניינו באחת משתי השיטות המובילות להשתלה.

מהו תהליך השתלת שיער?

לפני שנתחיל להסביר לכם על ההבדלים בין שיטת FUE לבין שיטת DHI, אתם חייבים להבין מהי בכלל השתלת שיער. השיער שלכם מצליח לצמוח הודות לזקיקי השערה. זקיקי השערה נמצאים בשכבת הדרמיס, ומשם השערות צומחות כך שאנו יכולים לראות אותן מבצבצות כבר בשלב הראשוני וכמובן ממשיכות לצמוח בהתאם למחזור השערה. השתלת שיער היא ניתוח שעוברים גברים ונשים שאין להן שערות באזורים מסוימים בראש כך ששיטות אחרות כמו תוספת שיער לא יהיו רלוונטיות. בשיטה זו משתילים את זקיקי השערה עצמן כך שהשיער יצמח שוב באופן טבעי וכך גם ייראה וירגיש.

שתי שיטות ההשתלה – בקצרה

יכול להיות ששתי המלים מעט בלבלו אתכם אז לפני שנסביר באופן מעמיק חשוב להכיר את ההבדלים בין שתי השיטות בקצרה. שיטת FUE שהיא כמובן קיצור ל-Follicular Unit Extraction היא שיטה מוכרת מאוד שבמהלכה מוחדרים שתלי השערה אחד אחד אל תוך הקרקפת. שיטה זו נפוצה מאוד בטורקיה וזוכה לפופולריות רבה בקרב ישראלים בעיקר בגלל המראה הטבעי החדש שלהם. שיטת DHI שנקראת למעשה Direct Hire Inplant היא גם אחת השיטות הפופולריות ביותר להשתלת שיער אך ההשתלה עצמה מתבצעת עם מחט מיוחדת שבה מוטענים מראש כל שתלי השערה שמושתלים.

שלב האבחון זהה בשתי השיטות

אחרי שהכרנו את שתי השיטות בקצרה צריך לדבר על השלב הראשון שדווקא יהיה מאוד דומה בין שתי השיטות. גם בשיטת FUE וגם בשיטת DHI  יש צורך באבחון מקדים של סוג השיער והצפיפות שלו כדי להבין מה יהיה הטיפול הכי טוב עבור המטופל וכמובן להבין מה מצבו. יש צורך ברקמות שיער חיות כדי לקחת דגימה של סוג השיער וכך יהיה ניתן לייצר שתלים מתאימים במעבדה שיתאימו לסוג השיער שלו. שלב זה מצריך דגימה של כמה שערות שאותן שומרים בכלי קיבול עם נוזל מיוחד שמשמר אותן. לאחר מכן ניתן לקבל את השתלים המתאימים ולהתחיל בטיפול.

אלו הכנות דרושות בשיטת FUE?

FUE היא אחת השיטות הכי פופולריות שיש ולכן סביר שכל מרפאה תדע לבצע אותה, כאשר לא כל מרפאה תבצע את שיטת DHI. אפשר לראות בזה יתרון אך למעשה לא חסרות מרפאות שיוכלו לבצע כל שיטה שתבחרו וכמובן זו תהיה הבחירה הראשונה שלכם אחרי שתחליטו שאתם מעוניינים לעבור את ההשתלה. למשל, בטורקיה היא נפוצה במיוחד, מה שהופך אותה לפופולריות גם בזכות המחיר הזול של ההליך במדינה. השיטה נפוצה גם כיוון שאין צורך לעבור את הטיפול בשיטה זו בחדר ניתוח. הבעיה היא שבשיטה זו יש צורך לגלח את הראש כדי שהטיפול יעבור קל יותר וחלק ללא טעויות. עם זאת יש לציין כי לא תמיד זה עניין גדול, בעיקר לא כאשר מגשימים חלום ומקבלים את השיער מחדש.

פתיחת התעלות הוא שלב מקדים

אחרי שלב האבחון שזהה בשתי השיטות ואחרי שנדגמו השערות, יש את השתלים שעומדים להיות מושתלים וכמובן גולחה הקרקפת לעבודה נוחה לרופא, יש צורך לפתוח את תעלות השיער. תעלות אלו נמצאות בקרקפת ולפני שמחדירים לתוכן את שתלי השערה החדשים יש צורך לפתוח אותם. בשיטת FUE  הרופא יבצע את הפעולה הזו עם מחט מיוחדת. פתיחת התעלות היא שלב חשוב מאוד שאורך זמן, אם כי חלק זה של הטיפול אינו החלק המשמעותי והארוך של הניתוח. אל כל זקיק שערה שנפתח ניתן להחדיר על 4 שתלים, תלוי בסוג השיער.

כיצד מתבצעת השתלת הזקיקים?

השתלת הזקיקים היא למעשה ההבדל המשמעותי. בשיטת FUE  יש צורך להשתיל את  הזקיקים אחד אחד, בעדינות ובריכוז מוחלט מצד הרופא. השתלת שיער בשיטה זו אורכת זמן רב אם כי היא מהירה יותר משיטת DHI שעליה עוד נרחיב בהמשך. החדרת הזקיקים היא השלב הארוך ביותר אך בסופו של דבר היא זו שמקנה את המראה הטבעי של השיער שמתקבל לאחר מכן.

אלו הכנות נדרשות לפני שיטת DHI?

שיטת DHI היא אחת השיטות המוכרות ביחד עם שיטת FUE, כאשר שיטות ישנות יותר כמו FUT כבר נחשבות לפחות פופולריות בגלל חסרונותיה היחסיים. שיטת DHI מציגה כמה יתרונות משמעותיים גם על שיטת FUE כאשר אחד מהבולטים שבהם הוא שאין צורך לגלח את אזור ההשתלה. בשיטת FUE הרופא יצטרך לגלח את הראש כדי שיוכל לבצע את ההשתלה על קרקפת חלקה ובשיטת DHI זה פשוט לא נחוץ. אמנם מדובר ביתרון קטן לכאורה אך במהלך הטיפול ועם ההתרגשות לפני הטיפול עצמו, השארת השיער שכבר קיים יכולה להיות זריקת מוטיבציה למטופל.

כיצד מתבצע ההשתלה בשיטה זו?

בשיטת DHI ההשתלה לא מתבצעת עם כל זקיק בנפרד באותה דרך כמו בשיטת FUE וגם אין צורך לפתוח את התעלות לפני. את פתיחת התעלות ואת החדרת של השערה אל הזקיק יבצע הרופא בו זמנית באמצעות עט מיוחד. העט הזה נקרא צ'ואי והוא מסוגל להרחיב את התעלה ולהחדיר את השיער באותה הפעולה. שיטה זו יכולה להישמע אמנם הרבה יותר פשוטה משיטת FUE אך גם לשיטה זו יש צורך ברופא מיומן ומנוסה. השתלת שיער בשיטה זו ניתן למצוא גם בארץ, גם בטורקיה וגם במדינות אחרות כמו יוון או קפריסין (אם אתם מתלבטים היכן לבצע את ההשתלה, אתם יכולים לקרוא כאן על ההבדלים בין השתלת שיער בטורקיה לבין ישראל).

מה היתרונות של שיטת DHI

שיטת DHI נחשבת לשיטה שבה המחט קטנה יותר ויש שליטה טובה יותר על ההשתלה. במהלך ההשתלה ניתן לשלוט בצורה טובה יותר על כיוון ההשתלה, על העומק שלה וכמובן גם על הזווית המדויקת. כמו כן שיטה זו מכילה החלמה הרבה יותר מהירה, זאת מכיוון שתהליך ההשתלה באמצעות העט המיוחד פחות פולשני משיטות אחרות. עם כל אלו חשוב מאוד לזכור כי במהלך שיטה זו ניתן להשתיל פחות שתלי שערה מאשר בשיטה FUE. לכן לא לכל אחד תתאם שיטה זו, בכל סשן, כלומר בכל טיפול, יהיה ניתן להשתיל כמות קטנה יותר של שיער. מאפיינים אלו הופכים אותה למתאימה בעיקר כאשר מדובר בתופעות התקרחות קטנות כמו למשל באזור במפרצים, בין 2500-3000 שתלים.

מה היתרונות של שיטת FUE?

צריך להתחיל קודם כל מהיתרון המשמעותי והוא המראה המלבב. אין ספק כי שיטת DHI יכולה להיות מוצלחת מאוד בעצמה אך בכל זאת אין מתחרים לשיטת FUE  שבה הרופא משתיל שתל אחר שתל בדיוק רב ובאופן ידני לחלוטין, בלי שימוש בעט או מכשיר אחר כלשהו. כמו כן שיטה זו יכולה להיות נהדרת גם לקרחות גדולות מאוד, אמנם עדיין יש צורך באזור עם שיער בריא כדי שיהיה ניתן לקחת דגימה אך אפשר להשתיל גם מעל 4000 שתלים באותו סשן טיפולים כך שאין את ההגבלה כמו בטיפולי DHI. ההחלמה עצמה אורכת בין 8-10 ימים, וגם המחיר שלה יקר יותר מאשר שיטת DHI  או אחרות. שיטה זו מתאימה למי שתופעת ההתקרחות משמעותית ולא מדובר בבעיה נקודתית או חלקית בלבד.

לחצו כאן למאמר על "מה הגיל המומלץ להשתלת שיער"

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

מאמרים נוספים על השתלת שיער

לקוחות ממליצים

רגע, רגע ,רגע! לפני שאתם הולכים אנחנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו שיעזרו לכם להבין כמה החלום שלכם קרוב!

השאר\י את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם