adult blur close up

מה הגיל המומלץ להשתלת שיער

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

גיל מומלץ להשתלת שיער

אם בעבר השתלת שיער הייתה נחלתם של אנשים מבוגרים ומבוססים, כיום בזכות השתלות שיער במדינות זולות יותר כמו טורקיה או קפריסין גם אנשים צעירים יותר יכולים להגשים את החלום. הבעיה הגדולה היא שלא תמיד השתלת שיער בגיל צעיר תהיה רעיון טוב, אז מתי כדאי לעבור את ההשתלה?

הקשר בין גיל המטופל ליעילות הטיפול

הדור הצעיר, דור ה-Y, נחשב לדור שלא מוכן לדחות סיפוקים. זה נכון גם בדברים הקטנים ביותר כמו הרצון לצרוך מזון מהיר או להזמין פריט לבוש חדש באינטרנט. על אחת כמה וכמה כאשר יש עניין גדול יותר שפוגע בדימוי העצמי וקשור לאידיאל היופי שבימינו הפך להיות משמעותי יותר, כמו התקרחות, הדור הצעיר רוצה פתרון כאן ועכשיו. הבעיה היא שהשתלת שיער לא תהיה יעילה בגיל צעיר כיוון שתהליך ההתקרחות מתחיל לרוב באמצע שנות ה-20 עד אמצע שנות ה-30 ומשם ממשיך שנים רבות קדימה. מכך נובע כי אדם שיעבור תהליך השתלת שיער בגיל צעיר מידי עלול לסבול מנשירת שיער בעתיד ויצטרך לעבור השתלה נוספת.

הגיל המומלץ להשתלת שיער יכול להשתנות בהתאם למקרה הספציפי של האדם.
הגיל המומלץ להשתלת שיער יכול להשתנות בהתאם למקרה הספציפי של האדם.

מאיזה גיל מומלץ לעבור השתלה?

באופן תיאורטי השתלת שיער היא פרוצדורה שיכולה לעבור בכל גיל. ההשתלה מתבצעת על ידי רופאים מומחים בהליך מיקרו-כירורגי וכל הנדרש לניתוח הוא אזור עם שיער בריא ושופע כדי שממנו יהיה ניתן לקצור את זקיקי השערה ולהשתילם באזור הקירח. עם זאת, כדי לוודא שהמטופל לא יצטרך לעבור את ההשתלה שוב עליו לעבור אותה כאשר ההתקרחות כבר ברורה ומוגדרת. גיל זה עומד במחלוקת בין הרופאים ותלוי גם במצב השיער של אותו מטופל, ונע בין 20 עד 30. לפני גיל 20 אין סיבה לחשוב על השתלת שיער כי הציפיות מתוצאות ההשתלה יכולות להיות רחוקות מהמציאות.

בעיות נוספות בין הגיל להשתלת שיער

  • אין ספק כי השתלת שיער יכולה להיות יעילה יותר אחרי שההתקרחות כבר ברורה ונמצאת אחרי שיאה אם כי צריך לזכור כי כדי לבצע את התהליך, יש צורך באזור שיער בריא ועשיר. אם המטופל יתמהמה עם ההחלטה עד לגיל מתקדם לבצע השתלת שיער הוא עלול להישאר ללא אזור כזה מה שיפגום ביעילות הטיפול.
  • הדימוי העצמי של גברים מתקרחים יכול להיפגע מאוד בעיקר בדור הנוכחי שמלא ברשתות חברתיות שבהן כולם מעלים תמונות ומראים עד כמה הם יפים. לעתים זה קורה מסיבות אישיות או חברתיות ואף כדי למצוא בני זוג. עם זאת, ההחלטה לעבור השתלת שיער צריכה להיות שקולה תוך מחשבה לטווח הארוך ועד לעת הנכונה יש צורך למצוא פתרונות אחרים.
בדרך כלל, אנשים צריכים להיות בני 25 לפחות כדי לעבור השתלת שיער, מכיוון שדפוסי נשירת שיער עשויים שלא להתפתח במלואם לפני גיל זה.
בדרך כלל, אנשים צריכים להיות בני 25 לפחות כדי לעבור השתלת שיער, מכיוון שדפוסי נשירת שיער עשויים שלא להתפתח במלואם לפני גיל זה.

מה הסכנות בהשתלת שיער בגיל מוקדם?

מעבר לכך שהשתלת שיער בגיל מוקדם יחסית יכולה להיות פחות יעילה בגלל שההתקרחות עלולה להמשיך, חשוב לזכור כי יהיה קשה לבצע את התהליך בשנית. השתלת שיער בטורקיה שהפכה להיות פופולרית מאוד בקרב ישראלים אמנם מציעה מחיר נמוך מאוד אך בכל זאת מדובר על עלויות גבוהות שלא קל לעמוד בהן. כמו כן, לא תמיד יהיה ניתן להשתמש באותו אזור שיער בריא להשתלה נוספת כי הרי זקיקי השערה הם משאב מוגבל. לכל אלו ניתן להוסיף את התחושות הרעות שאותו מטופל ,שכבר עבר השתלת שיער, ירגיש כאשר הוא ימשיך להקריח בשנית, מה שיכול להשפיע עליו ברמה המנטלית.

חשוב לבצע הערכה יסודית עם מומחה להשתלות שיער מוסמך כדי לקבוע אם אדם הוא מועמד טוב להליך.
חשוב לבצע הערכה יסודית עם מומחה להשתלות שיער מוסמך כדי לקבוע אם אדם הוא מועמד טוב להליך.

מטופל צעיר? כדאי שתדע

מטופלים צעירים צריכים לזכור כי השתלת שיער היא אמנם פרוצדורה נהדרת שיכולה להצעיר אותם אך בכל זאת אי אפשר לקבל את השיער שהיה לכם בתיכון. בנוסף, השתלת שיער צריכה להתבצע על קרקפת מקריחה ולא במצב של שיער דליל. הרופא יידע טוב יותר האם ההשתלה כדאית או לא ולכן בכל מקרה את התשובה לשאלת כדאיות הטיפול ביחס לגיל תדעו רק אחרי ייעוץ עמו, כי הוא יידע כיצד תיראה התוצאה הסופית, והאם היא תספק אותו ואת המטופל. למשל, הרופא יידע כמה אחוזים מהקרקפת ניתן לכסות בהתאם למצב השיער, מה כדאיות ההשתלה לפי סיבת ההתקרחות וכן הלאה. זהו, מקווים שעזרנו לכם להבין מה הוא גיל מומלץ להשתלת שיער.

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים על השתלת שיער

לקוחות ממליצים

רגע, רגע ,רגע! לפני שאתם הולכים אנחנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו שיעזרו לכם להבין כמה החלום שלכם קרוב!

השאר\י את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם

דילוג לתוכן