תהליך החלמה של השתלת שיער

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

טיפול השתלת שיער הוא אחד התהליכים העדינים ביותר שיש. גברים מקריחים רבים סובלים ממראה לא מספק והדימוי העצמי שלהם נפגע קשות. הרצון העז לקבל שיער צעיר בשנית יצטרך לחכות כמה חודשים גם לאחר ההשתלה. זה הזמן לדבר על תהליך ההחלמה, שהוא אחד מהפרמטרים העיקריים להצלחת ההשתלה כולה.

השתלת שיער אינה הוקוס פוקוס

מטופלים רבים חושבים שאחרי שהם ייצאו מדלת המרפאה בה עברו השתלת שיער, הם יוכלו להתפאר ברעמת השיער החדשה שלהם. צר לנו לבשר לכם שאמנם השתלת שיער לרוב מצליחה באופן מרהיב להחזיר את המראה הצעיר ושופע השיער שלו אתם כמהים, אך עד שהשיער שלכם יתחיל לצמוח יש לכם עוד דרך ארוכה שתימשך כמה חודשים לכל הפחות. השתלת שיער אינה קסם, הרופא עומל על כל זקיק שערה עד שיתקבל מראה מרשים וצפוף שיזכיר שיער טבעי אך בכל זאת מדובר בתהליך ארוך. אי אפשר להאיץ את התהליך ואם חיכיתם זמן רב לביצוע ההשתלה, תיאלצו לחכות עוד מספר חודשים כדי שהמלאכה תושלם.

מדוע לוקח זמן עד שרואים תוצאות?

השתלת שיער היא פרוצדורה שמתבצעת ממש כמו שמה. בתהליך זה הרופא המשתיל לוקח שערות מאזור אחר בראש, בדרך כלל האזור האחורי שעשיר בשיער, ומשתיל אותן באופן פיזי, אחת אחת, בתוך זקיקי השערה בקרקפת. לעתים הוא ישתיל שערה בכל זקיק ולעתים מספר שערות בכל זקיק, זאת בהתאם למצב המטופל, צורת וחומרת הקרחות שלו, האזור בראש וכן הלאה. לאחר מכן באזור בהם הושתלו השערות יהיו פצעים שמגלידים הרי יצירת החורים להשתלה והחדרת הזקיקים מתבצעת בכוח ופוצעת את העור. לאחר זמן מה בו הגוף יקלוט את השערות החדשות, הצמיחה תתחיל כרגיל.

התוצאות תלויות במילוי ההוראות

במידה רבה תוצאות ההשתלה יהיו תלויים בכם, המטופלים. יש חשיבות רבה כמובן גם למידת מקצועיותו וניסיונו של הרופא המשתיל אך בסופו של דבר חשוב לזכור כי בסיום ההשתלה ייקחו כמה חודשים לזקיקי השערה להצמיח את השיער ובזמן זה עליכם לשמור עליהם היטב. תקבלו הוראות מפורטות מאוד מהרופא מה מותר לכם לעשות ומה בשום פנים ואופן אסור. ייתכן כי תצטרכו להשתמש בתכשירים מסוימים וכמובן להמתין בסבלנות להופעת התוצאות. אם לא תמלאו את התוצאות תוכלו למעשה במו ידיכם להוריד לטמיון את כל ההשקעה הרבה בטיפול.

מתי השיער מתחיל לצמוח כרגיל?

אחרי סיום השתלת השיער תוכלו להביט במראה ולראות בעצמכם את כל הנקודות שבהן השערות הושתלו. מהפצעים שנגרמו במהלך השתלת השערות והם צפויים להיעלם אחרי 10 ימים לכל היותר. כאשר הפצעים יגלידו הם ייעלמו ותוכל ולהתחיל לראות את השערות צומחות. בדרך כלל תוכלו לראות שערות קצרות מאוד אך אלו ינשרו לאחר שלושה שבועות. מדוע? השערות הללו נושרות בגלל הטראומה שנגרמה לזקיקי השערה אך אין לכם ממה לדאוג, אחרי חודש נוסף השיער יתחיל לצמוח שוב ומחזור השערה יהיה ארוך יותר כמו כל שערה אחרת על ראשכם.

תהליך ההחלמה בשבוע הראשון

יש שיאמרו כי השבוע הראשון הוא הקשה ביותר ובצדק. השבוע הראשון כולל גם את תחילת תהליך ההחלמה שקשה ברמה המנטלית, ובמהלכו צריך להתרגל למצב החדש. מצד אחד סיימתם זה עתה את השתלת השיער עליה חלמתם במשך זמן רב ומצד שני אתם עם תחבושת על הראש, אין זכר עוד לשיער שאתם רוצים לקבל ואולי אפילו עקצוצים מעצבנים מטרידים את שנתכם. מעבר לכך שעליכם להיות עם תחבושת על הראש, אסור לכם לשטוף את השיער שלושה ימים לאחר ההשתלה וגם לא לגעת בראש כלל. כמו כן עד שבוע אחרי ההשתלה חשוב למנוע לחץ על או בתוך הראש ולכן אי אפשר לחבוש כובע או להניח תפילין ואפילו לא כיפה, ומומלץ גם להימנע מקיום יחסי מין או ביצוע אוננות.

תהליך ההחלמה בחודש הראשון

עד עשרה ימים לאחר ההשתלה יש להימנע מהזעה. ההזעה יכולה לפגוע בשערות שהושתלו כיוון שהזיעה תגיע גם לקרקפת. כמו כן אסור להתגלח מחשש לתזוזה של הראש וגם לא לבצע פעילות ספורטיבית מכול סוג שהיא. פעילות ספורטיבית אמנם בריאה ויכולה לעזור לגברים שעברו השתלה וכעת די משועממים ומנוונים אך היא עלולה לסכן את השיער שהושתל. בחודש הראשון כמובן גם שאסור להסתפר גם אם השיער צומח, מה שגם ככה כנראה לא תרצו לעשות. נוסף על כך השיער לא יכול לבוא במגע עם כלור לכן יש להימנע משחייה בבריכה.

מה קורה אחרי מספר חודשים?

עד חודשיים לאחר ההשתלה אי אפשר להיות בסאונה, במכון שיזוף או להיחשף לשמש חזקה ישירה מחשש שאלו יפגעו בשערות הצומחות. עדיין מדובר בתקופה רגישה לשיער ולכן יש להימנע מהם ככל הניתן, ואם אתם חייבים להיחשף יש למגן את הקרקפת כולה בצורה הולמת. בשלושת החודשים הראשונים לאחר ההשתלה יש להימנע גם מצביעת השיער מה שיכול לפגוע מאוד בשערות כמו גם שימוש מתכשירים חזקים שונים.

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

מאמרים נוספים על השתלת שיער

לקוחות ממליצים

רגע, רגע ,רגע! לפני שאתם הולכים אנחנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו שיעזרו לכם להבין כמה החלום שלכם קרוב!

השאר\י את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם