adventure athlete athletic daylight

תהליך החלמה של השתלת שיער

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

טיפול השתלת שיער הוא אחד התהליכים העדינים ביותר שיש. גברים מקריחים רבים סובלים ממראה לא מספק והדימוי העצמי שלהם נפגע קשות. הרצון העז לקבל שיער צעיר בשנית יצטרך לחכות כמה חודשים גם לאחר ההשתלה. זה הזמן לדבר על תהליך ההחלמה, שהוא אחד מהפרמטרים העיקריים להצלחת ההשתלה כולה.

השתלת שיער אינה הוקוס פוקוס

מטופלים רבים חושבים שאחרי שהם ייצאו מדלת המרפאה בה עברו השתלת שיער, הם יוכלו להתפאר ברעמת השיער החדשה שלהם. צר לנו לבשר לכם שאמנם השתלת שיער לרוב מצליחה באופן מרהיב להחזיר את המראה הצעיר ושופע השיער שלו אתם כמהים, אך עד שהשיער שלכם יתחיל לצמוח יש לכם עוד דרך ארוכה שתימשך כמה חודשים לכל הפחות. השתלת שיער אינה קסם, הרופא עומל על כל זקיק שערה עד שיתקבל מראה מרשים וצפוף שיזכיר שיער טבעי אך בכל זאת מדובר בתהליך ארוך. אי אפשר להאיץ את התהליך ואם חיכיתם זמן רב לביצוע ההשתלה, תיאלצו לחכות עוד מספר חודשים כדי שהמלאכה תושלם.

הוא משמש בדרך כלל לטיפול בהתקרחות גברית ובצורות אחרות של נשירת שיער.
הוא משמש בדרך כלל לטיפול בהתקרחות גברית ובצורות אחרות של נשירת שיער.

מדוע לוקח זמן עד שרואים תוצאות?

השתלת שיער היא פרוצדורה שמתבצעת ממש כמו שמה. בתהליך זה הרופא המשתיל לוקח שערות מאזור אחר בראש, בדרך כלל האזור האחורי שעשיר בשיער, ומשתיל אותן באופן פיזי, אחת אחת, בתוך זקיקי השערה בקרקפת. לעתים הוא ישתיל שערה בכל זקיק ולעתים מספר שערות בכל זקיק, זאת בהתאם למצב המטופל, צורת וחומרת הקרחות שלו, האזור בראש וכן הלאה. לאחר מכן באזור בהם הושתלו השערות יהיו פצעים שמגלידים הרי יצירת החורים להשתלה והחדרת הזקיקים מתבצעת בכוח ופוצעת את העור. לאחר זמן מה בו הגוף יקלוט את השערות החדשות, הצמיחה תתחיל כרגיל.

התוצאות תלויות במילוי ההוראות

ההליך מבוצע בדרך כלל בהרדמה מקומית ויכול להימשך מספר שעות.
ההליך מבוצע בדרך כלל בהרדמה מקומית ויכול להימשך מספר שעות.

במידה רבה תוצאות ההשתלה יהיו תלויים בכם, המטופלים. יש חשיבות רבה כמובן גם למידת מקצועיותו וניסיונו של הרופא המשתיל אך בסופו של דבר חשוב לזכור כי בסיום ההשתלה ייקחו כמה חודשים לזקיקי השערה להצמיח את השיער ובזמן זה עליכם לשמור עליהם היטב. תקבלו הוראות מפורטות מאוד מהרופא מה מותר לכם לעשות ומה בשום פנים ואופן אסור. ייתכן כי תצטרכו להשתמש בתכשירים מסוימים וכמובן להמתין בסבלנות להופעת התוצאות. אם לא תמלאו את התוצאות תוכלו למעשה במו ידיכם להוריד לטמיון את כל ההשקעה הרבה בטיפול.

מתי השיער מתחיל לצמוח כרגיל?

אחרי סיום השתלת השיער תוכלו להביט במראה ולראות בעצמכם את כל הנקודות שבהן השערות הושתלו. מהפצעים שנגרמו במהלך השתלת השערות והם צפויים להיעלם אחרי 10 ימים לכל היותר. כאשר הפצעים יגלידו הם ייעלמו ותוכל ולהתחיל לראות את השערות צומחות. בדרך כלל תוכלו לראות שערות קצרות מאוד אך אלו ינשרו לאחר שלושה שבועות. מדוע? השערות הללו נושרות בגלל הטראומה שנגרמה לזקיקי השערה אך אין לכם ממה לדאוג, אחרי חודש נוסף השיער יתחיל לצמוח שוב ומחזור השערה יהיה ארוך יותר כמו כל שערה אחרת על ראשכם.

תהליך ההחלמה בשבוע הראשון

יש שיאמרו כי השבוע הראשון הוא הקשה ביותר ובצדק. השבוע הראשון כולל גם את תחילת תהליך ההחלמה שקשה ברמה המנטלית, ובמהלכו צריך להתרגל למצב החדש. מצד אחד סיימתם זה עתה את השתלת השיער עליה חלמתם במשך זמן רב ומצד שני אתם עם תחבושת על הראש, אין זכר עוד לשיער שאתם רוצים לקבל ואולי אפילו עקצוצים מעצבנים מטרידים את שנתכם. מעבר לכך שעליכם להיות עם תחבושת על הראש, אסור לכם לשטוף את השיער שלושה ימים לאחר ההשתלה וגם לא לגעת בראש כלל. כמו כן עד שבוע אחרי ההשתלה חשוב למנוע לחץ על או בתוך הראש ולכן אי אפשר לחבוש כובע או להניח תפילין ואפילו לא כיפה, ומומלץ גם להימנע מקיום יחסי מין או ביצוע אוננות.

השתלת שיער אמנם יכולה להוות פתרון יעיל לנשירת שיער, אך היא אינה מתאימה לכל אחד ודורשת שיקול דעת והערכה מדוקדקים.
השתלת שיער אמנם יכולה להוות פתרון יעיל לנשירת שיער, אך היא אינה מתאימה לכל אחד ודורשת שיקול דעת והערכה מדוקדקים.

תהליך ההחלמה בחודש הראשון

עד עשרה ימים לאחר ההשתלה יש להימנע מהזעה. ההזעה יכולה לפגוע בשערות שהושתלו כיוון שהזיעה תגיע גם לקרקפת. כמו כן אסור להתגלח מחשש לתזוזה של הראש וגם לא לבצע פעילות ספורטיבית מכול סוג שהיא. פעילות ספורטיבית אמנם בריאה ויכולה לעזור לגברים שעברו השתלה וכעת די משועממים ומנוונים אך היא עלולה לסכן את השיער שהושתל. בחודש הראשון כמובן גם שאסור להסתפר גם אם השיער צומח, מה שגם ככה כנראה לא תרצו לעשות. נוסף על כך השיער לא יכול לבוא במגע עם כלור לכן יש להימנע משחייה בבריכה.

מה קורה אחרי מספר חודשים?

עד חודשיים לאחר ההשתלה אי אפשר להיות בסאונה, במכון שיזוף או להיחשף לשמש חזקה ישירה מחשש שאלו יפגעו בשערות הצומחות. עדיין מדובר בתקופה רגישה לשיער ולכן יש להימנע מהם ככל הניתן, ואם אתם חייבים להיחשף יש למגן את הקרקפת כולה בצורה הולמת. בשלושת החודשים הראשונים לאחר ההשתלה יש להימנע גם מצביעת השיער מה שיכול לפגוע מאוד בשערות כמו גם שימוש מתכשירים חזקים שונים.

טיפים להחלמה מיטבית מניתוח השתלת השיער שלכם

שאלה תשובה
1. איך אפשר להתמודד עם אי נוחות לאחר השתלת שיער? לאחר הניתוח, אתם עלול לחוות אי נוחות קלה או כאב מקומי. המנתח שלכם ירשום לכם תרופות נגד כאבים כדי להקל על אי נוחות כלשהי. הצמדת חבילות קרח על האזורים המטופלים יכולה גם כן לעזור להפחית את הנפיחות ולספק לכם הקלה. חשוב להישמע להוראות הרופא ולבצע את ההנחיות באופן מדויק להחלמה מיטבית.
2. האם יש הנחיות ספציפיות לטיפול לאחר הניתוח שצריך לעקוב אחריהן? אכן כן, המנתח שלכם יספק לכם הנחיות מפורטות לטיפול לאחר הניתוח. הנחיות אלו עשויות לכלול דרכי טיפול כיצד לנקות את האזור המושתל, הימנעות מפעילויות מאומצות ושימוש נכון בתרופות שנקבעו. מעקב מדויק אחרי הוראות הטיפול יעזור לכם להחלים מהר יותר.
3. כיצד צריך לנקות את האזור המושתל במהלך ההחלמה? ניקוי עדין ונכון הוא פרט חיוני להחלמה טובה. המנתח שלכם עשוי להמליץ ​​על שימוש בשמפו עדין ומרך טבעי כדי לנקות את האזור המושתל באופן שלא יפגע בזקיקי השיער החדשים. הימנעו משפשוף או מגע באזורים המטופלים כדי למנוע גירוי או נזק.
4. מתי אפשר לחדש את שגרת טיפוח השיער הרגילה אחרי ההשתלה? חשוב מאוד לעקוב אחר הוראות המנתח שלכם לגבי מתי אתם יכולים לחדש את שגרת טיפוח השיער הרגילה שלכם. בדרך כלל, תוכלו להתחיל להשתמש במוצרי טיפוח עדינים לשיער ולחדש את הרגלי השטיפה והטיפוח הרגילים שלכם לאחר מספר שבועות.
5. מה אני יכול לעשות כדי לקדם ריפוי מהיר יותר? שמירה על אורח חיים בריא יכול לתרום המון לריפוי מהיר יותר, שכן הגוף שלנו צריך ויטמינים ומינרלים חיוניים כדי להחלים כראוי. צריכת תזונה מאוזנת ועשירה בחומרים מזינים, שמירה על לחות ושתיית מים מרובה ומנוחה מספקת יתמכו בתהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף וישפרו את תהליך ההתאוששות מהניתוח.
6. האם מותר לחבוש כובעים או כיסויי ראש לאחר השתלת השיער? המנתח שלכם עשוי לייעץ לכם שלא לחבוש כובעים צמודים או כיסוי ראש בימים הראשונים שלאחר הניתוח. חשוב לתת לאזור "לנשום" ולהימנע מכובעים על מנת למנוע לחץ על האזורים המטופלים. לאחר שהריפוי מתקדם ובהתאם להוראות הרופא המנתח שלכם, אתם יכולים לחזור לחבוש כובעים ולשים כיסויי ראש כרצונכם.
7. איך מומלץ להגן על האזור המושתל מפני השמש? במהלך השבועות הראשונים שלאחר הניתוח, חשוב להגן על האזור המושתל מחשיפה ישירה לאור השמש, שכן היא עלולה לפגוע בזקיקים העדינים שזה עתה הושתלו. אם אתם חייבים להיחשף לשמש בכל זאת, נסו לחבוש כובע רחב שוליים בהתאם להמלצות הרופא שלכם או השתמשו בקרם הגנה עם מקדם הגנה גבוה כדי להגן על העור הרגיש מקרני UV.
8. יש פעילויות שצריך להימנע מהן במהלך ההתאוששות? בתקופת ההתאוששות, הימנעו מפעילויות מאומצות, הרמה כבדה ותרגילים אינטנסיביים. אתם צריכים לתת לגוף שלכם מספיק זמן להחלים ולהימנע מכל פעולה שעלולה להעמיס על האזורים המטופלים.
9. מתי אפשר לצפות שהשיער המושתל יתחיל לצמוח? לאחר שעברתם ניתוח השתלת שיער, השיער המושתל שלכם ינשור בדרך כלל תוך מספר שבועות. עם זאת, צמיחת שיער חדשה מתחילה בדרך כלל תוך 3 עד 4 חודשים, ואתם יכולים לצפות לראות שיפור ניכר תוך 6 עד 12 חודשים.
10. כמה זמן ייקח לראות את התוצאות הסופיות? התוצאות הסופיות של השתלת שיער משתנות בין מטופל אחד למשנהו, אך ניתן לראות את התוצאות בסביבות 12 עד 18 חודשים לאחר ההליך. זכרו להיות סבלניים ולסמוך על התהליך, מכיוון שלוקח זמן לשיער המושתל לצמוח ולהתמזג עם השיער הקיים באופן טבעי.

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים על השתלת שיער

לקוחות ממליצים

רגע, רגע ,רגע! לפני שאתם הולכים אנחנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו שיעזרו לכם להבין כמה החלום שלכם קרוב!

השאר\י את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם

דילוג לתוכן