gray metal chain

6 מוצרים מומלצים לטיפול בנשירת שיער

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

נשירת שיער עודפת היא אחת מהבעיות האסתטיות הנפוצות ביותר, ויש סיבות רבות הגורמות להופעתה. בשונה מהתקרחות טיפוסית, שבה זקיקי שיער לא מצמיחים שיער חדש, נשירת שיער היא בעיה פתירה. בעזרת תכשירים, טכניקות וטיפולים שונים, אפשר להפחית את נשירת השיער ואפילו להביא לעצירה מוחלטת שלה – ולצמיחה מחודשת של שיער. כאמור, הגורמים לנשירת שיער מגוונים ומשתנים מאדם לאדם, ולכן יש להתאים את הטיפול בנשירה לסיבה שממנה היא נובעת – החל מחוסרים תזונתיים, עבור בלחצים ובחרדות וכלה בצריכה קבועה של תרופות שונות.

כדי להתמודד עם נשירת שיער מוגברת תוכלו להשתמש במוצרים שונים, אשר נמצאו כיעילים בטיפול בבעיה. אחד המוצרים הנפוצים ביותר להפחתה של נשירת שיער הוא למעשה תרופה למניעת ערמונית מוגדלת, שנקראת ‘פרופסיה‘ (או ‘פינסטריד’). באמצעות חסימה של האנזים 5-אלפא-רדוקטאז – האנזים שאחראי על המרת הטסטוסטרון ל-DHT (דיהידרוטוסטרון) – התרופה מגבירה את הצמיחה של שיער הראש ומונית את המשך נשירת השיער. מאחר שרמות גבוהות של DHT הוכחו כגורם מרכזי הפוגם בצמיחה התקינה של השיער על הקרקפת, פגיעה בתהליך הייצור של ה-DHT מסייעת בהאטה של נשירת שיער אצל גברים. מחקרים הראו כי פינסטריד מאטה נשירת שיער אצל כמעט כל הגברים הצורכים אותה, ומשפרת את תהליכי הצמיחה של השיער החדש אצל יותר ממחציתם. עם זאת, התרופה עשויה לגרום לתופעות לוואי כמו כשל זקפתי (אימפוטנציה), ירידה בחשק המיני ודילול הזרע.

מוצר נוסף שיכול לעזור לכם להתמודד עם נשירת השיער הוא הדרמה רולר – מכשיר קטן המבוסס על פעולתו של גלגלת משוננת, המחדירה מחטים זעירות אל שכבת הדרמיס של העור. המכשיר מבוסס על שיטת המזותרפיה, שלפיה פציעה עדינה, מבוקרת ולא מכאיבה של העור מסייעת בתהליכי ייצור תאים, מאיצה את התחדשות העור ומגבירה את ייצור הקולגן. מפני שמדובר במכשיר לשימוש ביתי, ישנם כמה כללים בסיסיים לשימוש בטוח ויעיל בו: מומלץ מאוד להשתמש במכשיר על שיער יבש כדי למנוע תלישת שיערות, להתחיל את הטיפול באזורים המנשירים ולעבור בהדרגתיות לשאר הקרקפת, ולגלגל את הרולר בעדינות ולכל הכיוונים. נוסף לכך, רצוי מאוד לחטא את הקרקפת ואת הגלגל המשונן של הדרמה רולר עם אלכוהול לאחר כל טיפול.

אם תרצו לנצל את הדרמה רולר באופן מקסימלי, תוכלו לשלב גם שימוש במינוקסידיל. מדובר בתמיסה הנמכרת ללא מרשם רופא, ואשר נמצאה כאפקטיבית בטיפול בנשירה עודפת של שיער. התכשיר, אשר מיועד לטיפול חיצוני ומקומי, מגביר את אספקת הדם לזקיקי השיער. זרימת הדם מחזקת את השיער הקיים ומסייעת לצמיחת שיער חדש. מחקרים הוכיחו כי טיפול בדרמה רולר יעיל במיוחד בשילוב עם תמיסת מינוקסידיל, שכן השימוש בדרמה רולר משפר את ספיגת התמיסה בקרקפת.

אם אתם מעדיפים להשתמש במוצרים טבעיים יותר, תוכלו לנסות ולהיעזר בשמן זרעי דלעת. מדובר בשמן סמיך ובעל גוון ירקרק, המופק מכבישה של זרעי הדלעת ועשיר בחומצות שומן, באבץ ובנוגדי חמצון כמו וויטמינים E, K ו-A. אמנם מדובר בהשערה שלא גובתה מספיק במחקר מדעי, אבל נראה כי שמן זרעי הדלעת יעיל במיוחד בטיפול בנשירת שיער בשל הפיטוסטרולים המצויים בו בשפע. לפי השערות החוקרים, הפיטוסטרולים (מולקולות אורגניות הדומות לכולסטרולים) חוסמים אנזימים בקרקפת, בהם האנזים 5-אלפא-רדוקטאז, אשר נודע כחיוני בתהליך ההמרה של הטסטוסטרון ל-DHT. בדומה לפעולת הפינסטריד, כאשר רמת ה-DHT בגוף יורדת, כן מתקיימת הפחתה בתהליכי נשירת השיער מהקרקפת.

מוצר טבעי נוסף שיוכל לעזור לכם הוא שמן מנטה. לפי כמה מחקרים, ייתכן כי שימוש בשמן מנטה יעיל יותר משימוש בתמיסת מינוקסידיל. המנטול, המצוי בשמן המנטה, מרחיב את כלי הדם ומגביר את זרימת הדם בסביבת זקיקי השיער. כתוצאה מכך, רמת החמצן והרכיבים התזונתיים המגיעים לקרקפת עולה ומסייעת בהאטה של נשירת השיער. נוכחות החמצן בקרקפת פוגמת בתהליכי ההמרה של הטסטוסטרון ל-DHT. כמו כן, יכולות החיטוי והניקוי של שמן המנטה חזקות ומתגברות על זנים שונים של בקטריות ופטריות. הפסולת שנותרת על הקרקפת שלנו יוצרת תנאים רעים לצמיחה מחודשת של שיער בריא ועשויה לגרום להיווצרות של דלקות פטרייתיות שונות על הקרקפת, ולכן מריחה קבועה של שמן המנטה מסייעת בשמירה על קרקפת מאוזנת ובריאה.

כמו כן, אף שהמחקר המדעי על הדקל הננסי לוקה בחסר, נראה כי גם הוא עשוי לסייע בהתמודדות עם נשירת שיער מוגברת. בכמה מחקרים נטען כי הדקל הננסי חוסם את האנזים 5-אלפא-רדוקטאז וכך תורם לעצירה בנשירת השיער. עם זאת, אין כיום מספיק הוכחות מדעיות חד-משמעיות בנוגע להשפעתו על השיער. תוכלו למצוא את הדקל הננסי כתמציות נוזליות, כפירות יבשים או בתכשירים קוסמטיים כמו שמפו וסבון.

למרות האפשרויות המגוונות לטיפול בנשירת שיער מוגברת, מובן כי הפתרון היעיל ביותר הוא השתלת שיער. מדובר בטיפול חד-פעמי שאחוזי ההצלחה שלו גבוהים במיוחד, אשר מתבצע על-ידי מומחים, במהירות וללא תופעות לוואי.

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים על השתלת שיער

לקוחות ממליצים

רגע, רגע ,רגע! לפני שאתם הולכים אנחנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו שיעזרו לכם להבין כמה החלום שלכם קרוב!

השאר\י את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם

דילוג לתוכן