shutterstock  e

מה זה טיפול prp ואיך זה יכול לעזור לשיער שלך

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

טיפול PRP  

יכול להיות שיצא לכם כבר לשמוע על טיפול PRP אף חסר לכם עוד הרבה מידע לגביו. טיפול זה יכול להיות יעיל מאוד כנגד התקרחות ויכול להיות חשוב במיוחד גם אחרי טיפול השתלת שיער. המאמר הבא נספר לכם כל מה שאתם צריכים לדעת על הטיפול, החל ממהלך הטיפול ועד חשיבותו הגבוהה. 

מהו טיפול PRP?

טיפול Platelet rich plasma  או בשמו המוכר יותר טיפול PRP הוא אחד הטיפולים הטובים ביותר כנגד התקרחות. התקרחות היא אחת הבעיות הנפוצות ביותר בעולם ואנשים רבים טועים בכך שהם חושבים שאם הגנטיקה שלהם גרמה להם לסבול ממנה, אין להם דרך מוצא. למעשה טיפול PRP מצטרף לרשימה ארוכה של טיפולים ושיטות כדי לעצור את ההתקרחות ולהחזיר את זקיקי השערה למה שהיו שנים קודם לכן, כאשר הרעיון הוא להשתמש בטסיות הדם ובפלזמה של המטופל בעצמו כדי להביא לשיפור בצמיחת השיער. טיפול זה יעיל מאוד וזו הסיבה לפופולריות הרבה שלו בימינו.

כיצד מתבצע טיפול PRP?

טיפול PRP מתבסס על פלסמת הדם של המטופל. הפלסמה היא החלק העיקרי בהרכב הדם, היא מהווה יותר מחצי ממנו, והיא יכולה להישאב מהדם על ידי דגימת דם די פשוטה. אמנם החלקים המוכרים ביותר של הדם הם תאי הדם הלבנים וכדוריות הדם האדומות אך בטיפול זה פלסמת הדם וטסיות הדם, שמהוות את החלק הקטן ביותר בהרכב הדם, הם החומרים הפעילים בטיפול. אחרי דגימת דם ובידוד טסיות הדם והפלסמה, הן מוזרקות אל קרקפת המטופל. ההשפעה שלהם חיונית מאוד לצמיחת השיער מחדש, כאשר בחומרים אלו יש תאי גזע, גורמי גדילה וחומרים נוספים שמקדמים את תהליך צמית השיער וגם ריפוי של זקיקי השערה.

טיפול PRP (פלזמה עשירה בטסיות) הוא טיפול לא ניתוחי לשיקום שיער.
טיפול PRP (פלזמה עשירה בטסיות) הוא טיפול לא ניתוחי לשיקום שיער.

מתי יש לבצע את הטיפול?

טיפולי PRP יכולים להיות יעילים מאוד כאשר יש צורך להשפיע לטובה על צמיחת השיער. טיפול זה יהיה יעיל מאוד גם כאשר המטופלים סובלים מהתקרחות, אמנם יש מגוון רחב של תרופות וטיפולים כנגד התקרחות אך טיפול זה נחשב ליעיל ביותר. כמו כן טיפול PRP חשוב מאוד אחרי ניתוח טיפול השתלת שיער. כשם שהטיפול עוזר למתקרחים בכך שהוא מעודד את צמיחת השיער ואת שיקום וריפוי זקיקי השערה, הוא יכול לסייע בתהליך ההחלמה אחרי ניתוח השתלת שיער ולשפר את התוצאות. פרוצדורת השתלת השיער נפוצה מאוד בעולם המערבי בימינו וטיפול PRP מייעל אותו עוד יותר.

למי מתאים prp לשיערהטיפול?

גברים ונשים כאחד יכולים לעבוד את הטיפול. ההתקרחות היא נחלת הכלל וכשם שכולם יכולים לסבול ממנה, כולם יכולים ליהנות מטיפולי PRP שיביאו לתוצאות חיוביות. הטיפול יכול להתאים למטופלים עם התקרחות ברמה משתנה, גם לאנשים שההתקרחות עוד בשלב ההתחלתי וגם אנשים שאצלם היא כבר חמורה מאוד. כמו שהוזכר לעיל, גם מטופלים שעברו השתלת שיער, ולא משנה באיזה שיטה, יכולים ליהנות מתוצאות טובות יותר אחרי הזרקת טסיות הדם והפלסמה אל הקרקפת שלהם. במרפאה בה תתבצע השתלת השיער כבר ידאגו לספר לכם על הטיפול ולהסביר לכם על חשיבותו.

עד כמה חשוב טיפול PRP?

עד כה אמנם ציינו מספר פעמים את היעילות ואת החשיבות של טיפולי PRP אך עדיין יש צורך לחדד את החשיבות שלו. חידוד זה חשוב כדי להבין שלא מדובר בעוד המלצה על תהליך ההתקרחות אלא על טיפול חשוב מאין כמותו. יש אנשים שאמנם יוכלו ליהנות משיער בריא, חלק ושופע אחרי השתלת שיער או טיפולים אחרים שנועדו לפתור את בעיית ההתקרחות גם בלי טיפולי PRP, אך אם כבר עברתם כברת דרך כדי לקבל את השיער החדש שלכם כמו בימים שהייתם יפים וצעירים, טיפול זה ממקסם באופן ניכר את תוצאות הטיפול. ההשפעה שלו חיובית, טבעית וללא כל סיכון, ואין סיבה לפסוח עליו.

הטיפול כולל הזרקת פלזמה עשירה בטסיות של המטופל עצמו לתוך הקרקפת.
הטיפול כולל הזרקת פלזמה עשירה בטסיות של המטופל עצמו לתוך הקרקפת.

טיפול טבעי עם אפס סיכונים

יש יתרונות רבים לטיפולי PRP כאשר היתרון הראשון ואולי החשוב ביותר נובע ממהלכו, משאיבת הדם מהמטופל, והיא הטבעיות שבו. לא מדובר על טיפול עם חומרים כימיים אלא חומרים טבעיים לחלוטין. לא רק שהחומרים הפעילים בטיפול טבעיים, מדובר על חומרים שנלקחו מהמטופל בעצמו. פלסמת הדם וטסיות הדם שמשתתפות בטיפול למעשה נדגמו מאותו מטופל כך שאין שום סיכוי לדחייה של החומר, אין סיכוי לתגובות אלרגיות וכמובן גם לא לזיהום. טיפול טבעי כמו טיפול PRP הופך את ההתמודדות עם ההתקרחות לפשוטה הרבה יותר, ובגלל שהחומר טבעי הוא גם מגיע במחיר נוח.

טיפול מהיר שלא מצריך התעסקות רבה

טיפולי PRP לא רק טבעיים ובטוחים מאוד כך שאין שלא צריכות להיות לכם מהם חששות כלל, אלא גם מהיר מאוד ולא מצריך מכם התעסקות רבה. אנשים רבים מוותרים על טיפולים שונים ולא רק טיפולי התקרחות אלא בתתי תחומים שונים ברפואה, בגלל מה שהם דורשים מהם. טיפולים רבים שואבים זמן רב ומשפיעים שעל שגרת יומו של המטופל שצריך להגיע למרפאה לעתים תכופות. טיפולי PRP לא דורשים הרבה מהמטופל, הטיפול עצמו אורך כשעה אחת בלבד, ולרוב יש צורך בטיפול אחד או שני טיפולים לכל היותר. גם תדירות הטיפולים, אחת לחודש, נוחה במיוחד כולל טיפול שימור כעבור שנה.

יעילות הטיפול ברמה הכי גבוהה שיש

בנוסף לכל היתרונות של טיפולי PRP שמנינו עד כה, יש עוד נתון אחד שכנראה יעודד אתכם לעבור אותו והם אחוזי ההצלחה. עד כה סיפרנו לכם שמדובר בטיפול יעיל מאוד אך זה הזמן לדבר על אחוזי ההצלחה במספרים, מעל 90 אחוז מהטיפולים מוגדרים כהצלחה מדהימה כך שגם אתם יכולים ליהנות מהסטטיסטיקה הזו. הסיבה לאחוזי ההצלחה הגבוהים נובעת מהיתרונות האחרים כגון טבעיות הטיפול. ניתן לבצע בין 10 ועד75 זריקות בטיפול אחד, כך שהוא מוצלח מאוד גם חרף תדירותו האפשרית הנמוכה. השיער שלכם בסופו של התהליך יהיה בריא וחלק, וכבר אחרי הטיפול הראשון תוכלו לראות את ההשפעה שלו בתצלום הקרקפת במרפאה. לאחר הטיפול השני השוני כבר יהיה ניכר!

הטסיות מכילות גורמי גדילה שעשויים לעורר צמיחת שיער ולתקן זקיקי שיער פגומים.
הטסיות מכילות גורמי גדילה שעשויים לעורר צמיחת שיער ולתקן זקיקי שיער פגומים.

היכן ניתן לעבור את הטיפול?

את טיפולי PRP ניתן לעבור רק במרפאות מוסמכות. בדרך כלל הטיפול ייחשף לציבור דרך מרפאות שמומחיות בבעיות התקרחות כאשר אלו גם יספקו את שאר הטיפול האפשריים כיום בשוק הרחב, כמו למשל השתלות השיער בכל השיטות. את דגימת הדם יכולה לבצע אחות אך את הטיפול עצמו, כלומר הזרקת טסיות הדם והפלסמה לקרקפת, תתבצע רק על ידי רופא. אפשר למצוא מגוון רחב של מרפאות שמבצעות את הטיפול שאמנם לפני כמה עשורים לא היה חלק מהרפואה המודרנית אך כיום פופולרי מאוד, מה שמסביר את שכיחותו. כמובן שיש צורך לסנן היטב את המרפאות להליך בטוח, יעיל ופשוט.

כמה עולה טיפול PRP?

  • בסופו של דבר טיפולים אלו יעלו בין 1000 ועד 2500 שקלים כאשר אפשר למצוא גם מחירים נמוכים או יקרים יותר מטווח זה. הטיפולים יכולים להיות יקרים יותר גם לפי הניסיון של המקום, מה שמעיד לרוב על איכותו, אך גם לפי האזור אליו יש להזריק. 
  • ככל שאזור ההתקרחות יהיה רחב יותר יהיה צורך לבצע את ההזרקה על יותר מקומות ולכן יהיה צורך גם בדגימות דם רבות יותר והליך ארוך יותר. להתקרחות די פשוטה באזור קטן המחיר יכול לנוע בין 750 שקלים עד 1500 שקלים ולשטח גדול יותר המחיר כבר יטפס עד ל-2500 שקלים בקירוב. 
  • כמו כן יש לקחת בחשבון שיהיו עוד הוצאות על הטיפול כי בדרך כלל יש צורך לנטול תרופות או ויטמינים כדי לעודד את השפעת החומר ולמקסם עוד יותר את התוצאות. אלו יכולים לעלות כמה מאות שקלים. בנוסף, פגישת הייעוץ עם הרופא, זו הפגישה המקדימה כדי לבחון את אזור הטיפול ואת מצבו של המטופל, יכולה לעלות סכום נוסף אם כי רוב המרפאות יכניסו את המחיר במחיר הטיפול הכללי במידה והמטופל יבחר לעבור את הטיפול עמה בסופו של דבר.

כיצד נבחר את המקום בו נעבור את הטיפול?

כדי לבחור את המרפאה הטובה ביותר לביצוע טיפול PRP יש צורך להתייחס למחיר אך זה לא הפרמטר החשוב ביותר. למעשה טיפולי PRP צריכים להיות בראש ובראשונה יעילים ולאחר מכן תוכלו לבחון את שאר הפרמטרים כמו המחיר שמציעים לכם, נוחות ההגעה לטיפולים וכן הלאה. היעילות היא הפרמטר החשוב ביותר הרי בסופו של דבר מי שעובר טיפול כזה וגם משלם עליו כמה אלפי שקלים רוצה לראות תוצאות. חשוב גם שהמרפאה תהיה אדיבה בשירות שהיא נותנת, שהצוות שבה יסביר לכם כל מה שאתם צריכים לדעת ושירה עליכם אווירה טובה וכמובן שהמקום עצמו יותיר עליכם רושם טוב. 

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים על השתלת שיער

לקוחות ממליצים

רגע, רגע ,רגע! לפני שאתם הולכים אנחנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו שיעזרו לכם להבין כמה החלום שלכם קרוב!

השאר\י את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם

דילוג לתוכן