האם שמן מנטה באמת עוזר להאצה בצמיחת השיער?

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

שמן מנטה (Peppermint) נודע כשמן בעל סגולות רפואיות רבות. הוא מכיל מנטול, אשר מעניק לו את הטעם, הריח ותחושת הצינון המוכרים שלו, והוא נמצא בשימוש ברפואות המסורתיות כבר אלפי שנים. בדרך כלל, נהוג להשתמש בו כדי לטפל בבעיות שונות בעור, אך הוא יעיל ביותר גם בשימוש על השיער והקרקפת. שמן המנטה (נענע חריפה) נחשב לא רק לאנטי-מיקרוביאלי, אלא גם לאחד מקוטלי החרקים הטבעיים החזקים, לחומר אנטי-דלקתי ולמשכך כאבים, מאלחש ומרדים.

אשר להאצה בצמיחת שיער, שמן המנטה נחשב ליעיל בשל העובדה כי המנטול המצוי בתוכו הוא חומר המרחיב כלי דם. הרחבת כלי הדם בקרקפת משפרת את זרימת הדם בהם – וזו משפיעה לטובה על צמיחתו של שיער חדש. כמו כן, השמן נלחם בזיהומים פטרייתיים ובדלקות ולכן תורם להפחתת נשירה של שיער כתוצאה מדלקות בעור.

מחקרים הוכיחו כי שימוש חיצוני בשמן מנטה יעיל יותר משימוש בתמיסת מינוקסידיל. שמן המנטה מרחיב את כלי הדם ובשל כך מגביר את זרימת הדם בסביבת זקיקי השיער. כתוצאה מכך, רמות החמצן וכן כמות הרכיבים התזונתיים אשר מגיעות לקרקפת עולות – ועוזרות להאטה של תהליכי נשירת השיער. נוכחות החמצן בקרקפת מחבלת בתהליכי ההמרה של הטסטוסטרון ל-DHT, אשר ידוע בתור אחד הגורמים המרכזיים להתקרחות גברית טיפוסית. נוכחותו של DHT בסביבת זקיקי השיער גורמת, בדרך כלל, לתהליכים דלקתיים בזקיקי השיער אשר מחלישים אותם ומזיקים להם. רמות נמוכות של חמצן בקרקפת הן אחד התנאים היוצרים סביבה נוחה עבור הטסטוסטרון להפוך ל-DHT, ולכן רמות מאוזנות של חמצן בקרקפת למעשה מגבילות את ייצורו של ה-DHT.

בשל כך, שימוש חיצוני בשמן מנטה, המרחיב את כלי הדם וגורם לעלייה ברמת החמצן בקרקפת, הוא אחת הדרכים היעילות לבלימה של תהליך ההמרה של טסטוסטרון ל-DHT. במלים אחרות, מחקרים מצאו כי שמן מנטה תורם רבות להתחדשות זקיקי השיער ולשיקום שלהם, ומאיץ את כניסתם לשלב של צמיחה פעילה של שיער חדש.

נוסף לכך, הסגולות הרפואיות הנוספות של שמן המנטה עשויות לעזור לחיזוק השיער ולהפחתת הנשירה שלו. לדוגמה, מחקרים מצאו כי יכולות החיטוי והניקוי של שמן המנטה חזקות ומתגברות על זנים שונים של בקטריות ופטריות. הפסולת שנותרת על הקרקפת שלנו גם לאחר חפיפה, וכוללת עודפים של שומן, תאי עור מתים ושאריות של מוצרי טיפוח שונים, יוצרת תנאים רעים לצמיחה מחודשת של שיער בריא ועשויה לגרום להיווצרות של דלקות פטרייתיות שונות על הקרקפת. מריחה תדירה של שמן המנטה, אשר נלחם בבקטריות ובפטריות ומחסל אותן, מסייעת בשמירה על קרקפת מאוזנת ובריאה, המהווה קרקע נוחה לצמיחה של שיער.

כמו כן, מחקרים הוכיחו כי מנטול, אשר מצוי בשמן המנטה, הוא חומר אנטי-דלקתי חזק במיוחד. שימוש קבוע בשמן מנטה על הקרקפת מפחית תהליכים דלקתיים ובכך מסייע בהגנה עליה ובמניעה של תהליכי הצטלקות והתקרחות.

אם תרצו לנצל את היתרונות הרפואיים של שמן המנטה לטיפול בנשירת השיער או בתהליכי ההתקרחות שלכם, מומלץ להשתמש בתכשירים קוסמטיים טבעיים המכילים אותו. עם זאת, שימו לב כי תכשירים בעלי ריח מנטה אינם מכילים מספיק מנטול. אם תרצו להשתמש בו לבד בבית, מובן שיש להתייחס אליו כמו אל כל שמן אתרי אחר ולמהול אותו בשמני בסיס כלשהם. שימו לב כי מריחה של שמן המנטה ישירות על העור עלולה לגרום לגירוי, לאדמומיות, לצריבה ואף לפציעה של העור.

עיסוי הקרקפת באמצעות שמן בסיס המכיל שמן מנטה הוא רעיון מצוין לניצול היתרונות של המנטול. עבור שמן בסיס תוכלו להשתמש בשמן חוחובה, בשמן קוקוס או בחמאת שיאה. עיסוי עמוק של השמן אל שורשי השערות והקרקפת יהיה נעים ויעיל. השאירו את השמן על הראש למשך 15-20 דקות ולאחר מכן שטפו אותו עם שמפו. לחלופין, תוכלו להוסיף כמה טיפות של שמן אתרי מנטה לשמפו או למרכך השיער שלכם ולהשתמש בהם כרגיל.  

לסיכום, מחקרים הוכיחו כי מנטול, המצוי בשמן המנטה, הוא חומר חזק ויעיל, אשר עשוי לתרום לצמיחה תקינה של שיער ולשיפור תהליכי הצמיחה הקיימים. בעקבות השפעתו על כלי הדם בקרקפת, שמן המנטה משפר את זרימת הדם לזקיקי השיער ותורם להעשרתם בחמצן וברכיבים תזונתיים, אשר מחזקים ומשקמים אותם. נוסף לכך, העשרת הסביבה בחמצן בולמת את תהליכי ההמרה של הטסטוסטרון ל-DHT, אשר נודע כאחד הגורמים המרכזיים לנשירת שיער. כמו כן, המנטול נלחם בבקטריות ובפטריות ועוזר לחטא ולנקות את הקרקפת מלכלוך, אשר מעכב את צמיחת השיער. המנטול מסייע גם בהתמודדות עם תהליכים דלקתיים בעור הקרקפת ובזקיקי השיער וכך תורם לצמיחה תקינה של שיער חדש, בריא ועבה.

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים על השתלת שיער

לקוחות ממליצים

רגע, רגע ,רגע! לפני שאתם הולכים אנחנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו שיעזרו לכם להבין כמה החלום שלכם קרוב!

השאר\י את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם