WhatsApp Image    at

השתלת שיער במפרצים

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

השתלת שיער במפרצים

השתלת שיער במפרצים היא אחת הפרוצדורות השכיחות ביותר כיום מבין הטיפולים בהתקרחות. התקרחות היא תופעה גלובלית שכיחה מאוד והמפרצים שכיחים עוד יותר, אך למזל המתקרחים יש כיום טיפולי השתלת שיער מתקדמים מאוד שיכולים לפתור את הבעיה. 

מה כל כך בעייתי במפרצים?

עוד לפני שנתחי לדבר על השתלת שיער במפרצים צריך להבין מה כל כך בעייתי בהם ומדוע גברים שסובלים מהם פשוט לא משלימים איתם. המפרצים יכולים לפגוע מאוד בדימוי העצמי של הגבר, הוא ירגיש שהוא מזדקן, הוא ירגיש שהוא פגום והמראה שלו לא יהיה מושלם בעיניו. כמובן שיש אנשים שלא רק משלימים עם המפרצים אלא משלימים עם הקרחת לחלוטין והם לא מתביישים בה ומעולם לא חשבו לעבור השתלת שיער אך לרוב האנשים אפילו מפרץ בהתהוות יכול להתחיל להציק בעין. זו הסיבה מדוע השתלת שיער במפרצים נפוצה מאוד בימינו, וזה הזמן להכיר את התהליך לעומק.

שערות מפרץ יכולות לשמש כשערות תורם להליכי השתלת שיער.
שערות מפרץ יכולות לשמש כשערות תורם להליכי השתלת שיער.

מה גורם להופעת המפרצים?

מפרצים יכולים להופיע בתחילת שלב ההתקרחות, לעתים זה יהיה השלב האחרון בה ולעתים ההתקרחות עוד תמשיך למרכז הראש עד שתכלול את הראש כולו. המפרצים לרוב מופיעים בגלל גורמים גנטיים אך מחקרים מראים כי גם לחץ נפשי מעודד את תהליך ההתקרחות באזורים אלו. הבנת הגורמים להופעת המפרצים אמנם אינה מסייעת לפתרון ואין תחליף לטיפול רפואי בהם, אך היא עוזרת למניעת הופעתם או לכל הפחות האטת התהליך.

כיצד מתבצעת השתלת השיער?

השתלת שיער במפרצים מתבצעת אך ורק על ידי רופא מומחה. רופאים שמתעסקים בהשתלות שיער יכולים לבצע את התהליך בכמה שיטות כאשר שיטות FUE היא המתקדמת ביותר כיום, אליה מתווספות שיטות FUT ושיטת DHI. הרעיון הוא לדגום שיער בריא, ולהשתיל אותו באזורים המתקרחים, במקרה זה, במפרצים. השתלת השיער אורכת זמן רב בדרך כלל אם כי כאשר מדובר אך ורק באזור המפרצים, התהליך יכול להיות הרבה יותר קצר. בכל מקרה חשוב לזכור כי המפרצים יכולים להיות גם בעומק משתנה וזה עוד גורם שמשפיע על משך הטיפול ובכך גם על מחירו.

מהן תופעת הלוואי של התהליך?

תהליך השתלת שיער במפרצים כמו השתלת שיער באופן כללי אינה פשוטה גם מבחינת ההחלמה שלאחר מכן. במשך מספר ימים לאחר ההשתלה יהיו הגבלות רבות כמו למשל חבישת מסכה על הראש כדי שהשערות שנשתלו לא ייפגעו, אין אפשרות להרטיב את הראש ויש אפילו הגבלות על קיום יחסי מין או כל פעולה אחרת שיכולה להעלות את הלחץ בקרקפת. כמו כן סביר להניח שיהיו עקצוצים וגירודים בקרקפת באזור המושתל, ולעתים גם כאבים חזקים יותר. ההגבלות נמשכות מספר שבועות ואף חודשים לאחר מכן אך עם הזמן המצב מוקל והמטופל חוזר לשגרה מלאה.

שערות מפרץ הן בדרך כלל עבות וגסות יותר משיער מאזורים אחרים בקרקפת.
שערות מפרץ הן בדרך כלל עבות וגסות יותר משיער מאזורים אחרים בקרקפת.

מי יכול לעבור השתלת שיער במפרצים?

השתלת שיער במפרצים מתבצעת בעיקר בקרב גברים אך יש גם נשים שסובלות מהתקרחות, אם כי מדובר בתופעה נדירה בהרבה. השתלת שיער במפרצים יכולה להתבצע על כל אחד מהגברים שמתקרחים באזורים אלו אך בסופו של דבר יהיה צורך בשיחת ייעוץ עם הרופא, והוא יבחן את המצב. מצד אחד אין טעם להשתיל שיער אם ההתקרחות עוד ממשיכה בקצב גבוה ומצד שני חשוב שתהיה רקמת שיער בריא ממנה יהיה ניתן לקחת את הדגימה. לכן יש צורך לעבור השתלת שיער במפרצים בעת הנכונה, כאשר שאר ההגבלות הרפואיות יהיו מעטות מאוד כך שכל אחד יכול לעבור את הטיפול.

איפה ניתן לעבור את התהליך?

רק אצל מרפאה מוסמכת עם רופא מוסמך בעל ניסיון ניתן לעבור השתלת שיער במפרצים. אי אפשר לעבור את הטיפול אצל חובבנים, אתם חייבים לבדוק היטב מה ההסמכה של אותו רופא ומה הוותק של המרפאה בתחום. את התהליך אפשר לעבור גם בארץ וגם בחו”ל כאשר לכל בחירה יש יתרונות וחסרונות. מעבר של הטיפול בארץ אמנם יהיה יקר בהרבה, לעתים פי 2 ואף יותר, אם כי התהליך ייקח זמן קצר יותר בגלל שאין צורך בטיסות, שהות במלון וכל שאר ההתעסקויות הנדרשות. חשוב לבצע סקר שוק מעמיק לפני בחירת המרפאה שכן חשיבות הטיפול לגבר בעל מפרצים גבוהה במיוחד. 

כמה עולה השתלת שיער במפרצים?

אם כבר הזכרנו את המחיר בפסקה הקודמת חשוב לדבר על המספרים, השתלת שיער במפרצים יכולה לעלות בארץ בין 15 ועד 20 אלף שקלים. אין ספק כי לכל הדעות מדובר במחיר גבוה מאוד אך אם אתם רוצים ליהנות משיער שופע ובריא כמו בימי הזוהר שלכם שהייתם צעירים, אין לכך מחיר. ההשתלה עצמה מחזיקה מעמד לאורך שנים רבות כך שלמעשה מדובר בטיפול חד פעמי שאמנם עולה לא מעט וגם דורש מכם תחזוקה קפדנית במשך מספר שבועות אחריו, אך השינוי שיהיה לחייכם אדיר ממדים. כמובן שסקר שוק לא רק יעזור בבחירת המרפאה הטובה ביותר אלא גם בחיסכון בעלויות.

שערות מפרץ משמשות בדרך כלל בהליכי השתלת שיער כדי ליצור קו שיער בעל מראה טבעי יותר.
שערות מפרץ משמשות בדרך כלל בהליכי השתלת שיער כדי ליצור קו שיער בעל מראה טבעי יותר.

מה היתרונות במעבר התהליך בחו”ל?

אם תחליטו לעבור השתלת שיער במפרצים בחו”ל תוכלו ליהנות משני יתרונות בולטים: הניסיון של הרופא והמחיר. כמובן שאפשר להוסיף את החוויה בתהליך זה כיתרון אך יש אנשים שיעדיפו שלא לטוס לחו”ל ולעבור את הטיפול עם רופא שלא מדבר עברית, ועוד לבזבז על התהליך 3-4 ימים, כך שיתרון זה סובייקטיבי. בדרך כלל התהליך יתבצע בטורקיה שלא סתם זכתה לכינוי בירת השתלות השיער העולמית, כאשר שם המחירים זולים מאוד והרופאים מנוסים במיוחד. השתלות שיער כול להשתלת שיער במפרצים מתבצעות במדינה במחירים זולים, לרוב עד 3000 יורו לטיפול מלא. 

כיצד נבחר את המקום המתאים לטיפול?

בין אם החלטתם לעבור את התהליך בארץ ובין אם החלטתם לצאת למסע בטורקיה או במדינה אחרת כדי לעבור את התהליך, חשוב לבצע סקר שוק מעמיק כיאה לטיפול משמעותי ויקר כמו השתלת שיער במפרצים. יש להתייחס לניסיון של המקום, לשיטות שבהן הוא משתמש בהשתלה, למחיר שהוא מציע וכמובן לכל הלוגיסטיקה ודאי כאשר מדובר בחברה שמוכרת חבילות השתלת שיער בחו”ל, אז צריך להתייחס גם לפרמטרים השונים של המלון, לזמנים, להתחייבויות, לאחריות ועוד.

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

Facebook
WhatsApp

מאמרים נוספים על השתלת שיער

לקוחות ממליצים

רגע, רגע ,רגע! לפני שאתם הולכים אנחנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו שיעזרו לכם להבין כמה החלום שלכם קרוב!

השאר\י את הפרטים שלך ונחזור אליך בהקדם

דילוג לתוכן